Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Syczy po wyłączeniu silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Od paru dni zwróciłem uwagę na to że po zgaszneiu silnika i wyjściu z auta słyszę syczenie, tak jak by jakiś gaz czy powietrze uciekało z koła (mniej więcej taki efekt dźwiękowy, aczkolwiek nie tak głośny jak przy kole) Dźwięk zachodzi mniej więcej z okolic podszybia patrząc od przodu auta po lewej stronie akumulatora, widziałem tam rurkę klimy między innymi. Słychać go też w środku jak by zza schowka. Gdyby gaz wydostawał się z klimy na zewnątrz to na pewno by już nie działała a chodzi wyśmienicie. Zastanawia mnie czy nie jest to jakoś wewnątrz układu i cyz jest to normalne lub co to może być. Nie pisałem tego w dziale klima bo nie wiem czy to jest klimatyzacja.

Dodam że nie wiem czy w dzień to się robi :) bo nie słyszałem tego jakoś... dopiero wieczorami w garażu :blink:

Opublikowano

Może syczy od układu klimatyzacji - to akurat normalne.

Opublikowano
  • Autor

:mysli: znajomy mi mówi że ma tak w octavi od nowości, mówi że w aso powiedizeli mu że coś się tam wyrównuje :blink:

Powiem że miałem 9 aut wszytki z klimą i 1raz takie coś :) jeśli to klima oczywiście

Opublikowano

najprawdopodobniej syczy podciśnienie sterujące poprzez elektrozawór N239 klapą gaszącą znajdującą się w obudowie zaworu EGR, syczy bo w trakcie gaszenia silnika klapa jest zamykana na około 3 sekundy poprzez dźwignię siłownika sterowanego podciśnieniem a następnie ponownie się otwiera. wsłuchaj się w siłownik sterujący klapą gaszącą bo może być dziurka w membranie siłownika albo przetarty wężyk podciśnienia, chodzi o to ustrojstwo :

74911d880fbcaeafm.jpg

Opublikowano
  • Autor

najprawdopodobniej syczy podciśnienie sterujące poprzez elektrozawór N239 klapą gaszącą znajdującą się w obudowie zaworu EGR, syczy bo w trakcie gaszenia silnika klapa jest zamykana na około 3 sekundy poprzez dźwignię siłownika sterowanego podciśnieniem a następnie ponownie się otwiera. wsłuchaj się w siłownik sterujący klapą gaszącą bo może być dziurka w membranie siłownika albo przetarty wężyk podciśnienia, chodzi o to ustrojstwo :

74911d880fbcaeafm.jpg

To nie to, sprawdziłem właścnie.

Widzę że parę osób mówi że klima, w dziale klimatyzacja też przeczytałem że syczy po wyłączeniu i to norma.... więc chyba tak ma być :rolleyes:

Opublikowano

u mnie też tak syczy , mechanik powiedział że trzeba dobić freonu i będzie git :good: ja jeszcze tego nie robiłem bo od razu zrobię czyszczenie i odgrzybianie[br]Dopisany: 11 Kwiecień 2009, 08:51_________________________________________________

najprawdopodobniej syczy podciśnienie sterujące poprzez elektrozawór N239 klapą gaszącą znajdującą się w obudowie zaworu EGR, syczy bo w trakcie gaszenia silnika klapa jest zamykana na około 3 sekundy poprzez dźwignię siłownika sterowanego podciśnieniem a następnie ponownie się otwiera. wsłuchaj się w siłownik sterujący klapą gaszącą bo może być dziurka w membranie siłownika albo przetarty wężyk podciśnienia, chodzi o to ustrojstwo :

74911d880fbcaeafm.jpg

z kąt masz tak ładnie ilustrowana lekturę może jaki link na PW :notworthy:

Opublikowano

u mnie też tak syczy , mechanik powiedział że trzeba dobić freonu i będzie git :good: ....

Niezłego masz mechanika, bo przy nabitej klimie też syczy :naughty: ale nie zaszkodzi, a wręcz należałoby zrobić obsługę klimy jeśli tego jeszcze nie robiłeś.

Opublikowano

zostały juz napisane wszystkie możliwości syczenia...wiec temat wyczerpany :gwizdanie: spróbuj bez klimy i z klima auto wyłączyc i bedzie wiadomo czy klima czy klapa gaszaca.Pozdr.. :hi:

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.