Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Problem z silnikiem


pit71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki dziwny problem z silnikiem z którym ni jak nie potrafię sobie poradzić. W momencie kiedy ruszam z pierwszego biegu i po puszczeniu sprzęgła auto samo jedzie, zaznaczę ze nie dodaje wogule gazu. Następnie wrzucam drugi bieg a auto jedzie sobie bez dodania gazu około 20 km na godz. Silnika w żaden sposób na pierwszym i drugim biegu nie mogę zdławić. Wiąże się z tym także większe zużycie paliwa co jest dla mnie bardzo nie korzystne. Może ktoś z Was miał podobny problem lub może wie co może być przyczyna takiego dziwnego zachowania. Wipinałem pod VAG ale nie pokazuje żadnych błędów?? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widze w tym nic dziwnego :decayed:.. Jak chcesz go zdławić to wciśnij hamulec bez sprzęgła :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o zdlawienie silnika tylko bardziej o duze zuzycie paliwa w granicach 13 litrow na 100 km w cyklu mieszanym.A jesli w audi jest tak ze po puszczeniu sprzegla auto jedzie bez zadnych oporow, szarpania to nie mam w takim razie zadnych pytan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być.

Wsiądź w jakikolwiek inny samochód (nie diesla - inna technika jazdy) to zobaczysz ze możesz jechać bez dodawania gazu i bez sprzęgła ba! możesz ruszać bez dodawania gazu tylko popuszczając sprzęgło...

Kolego kiedy ty zdawałeś prawko ? (może to trochę chamskie pytanie ale mnie na kursie uczyli jeździć bez użycia gazu ...)

u mnie jest tak

1nka - 10km/h

2jka - 20km/h

...

5tka - 50 km/h

Dane bez używania pedału gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia jak jest w innych audi doszukuje sie jedynie wiekszego zuzycia paliwa i to wszystko. Poprostu szukam przyczyny bo jak pisalem na Vag-u wszystko wyglada wporzadku. Wiec nie szukam jakiejs podpowiedzi, na pewno nie takiej ile jedzie sie na kolejnym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Pit71

A jak okreslisz swoja jazde ? Dynamiczna nie dynamiczna. W tych silnikach (w moim takze) zuzycie paliwa zalezy w 90% od nogi kierowcy.

Jak robisz pomiary i wychodzi ci te 13 L w cyklu mieszanym tzn jakie sa proporcje ? 100 km miasto 100 km poza miastem czy jakos inaczej ?

Moze robisz kruciutkie odleglosci typu 5 - 15 km w jedna strone (przy takich odleglosciach spalanie moze byc takie jak mowisz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli w audi jest tak ze po puszczeniu sprzegla auto jedzie bez zadnych oporow, szarpania to nie mam w takim razie zadnych pytan

Tak jest nie tylko w Audi.

Jeśli auto zachowuje się tak jak powinno i na VAGu też jest wszystko OK to wg mnie spalanie zależy tylko o od Twojego stylu jazdy i warunków w jakich się poruszasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...