Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd VAG 01273, 4F9 - nie działa nawiew

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Kolegów...

W miniony piątek, jak wracałem z pracy, zauważyłem, że nie działa mi nawiew :(

Klimatronik pracował normalnie, wykonałem jego autodiagnozę, na wyświetlaczu klimatronika wyskoczył błąd 4F9.

Przyjechałem do domu, podłączyłem VAG-a, w klimatyzacji był jeden błąd. Da się wykasować, ale przy włączeniu klimy zaraz się pojawia :

01273 - Dmuchawa świeżego powietrza (V2)
37-00 - uszkodzony

Sprawdziłem, wentylator klimatyzacji pod maską, po włączeniu klimy, zaczął pracować, więc OK.

Wyczytałem w internecie, że to na pewno szczotki w silniku dmuchawy się skończyły, więc zabrałem się za demontaż wentylatora nawiewu.

Rozebrałem wentylator, aby dostać się do szczotek. Szczotki wydały mi się w porządku.

3538475400_1619889139_thumb.jpg

Zamontowałem szczotki, podłączyłem sam silnik wentylatora "na krótko", i ku mojemu zdziwieniu silnik zaczął normalnie pracować :/

 6334303700_1619883707_thumb.jpg  9355290500_1619883704_thumb.jpg

Zacząłem podejrzewać... "rezystor" "opornik" silnika dmuchawy który steruje jego pracą :

 1742226100_1619893561_thumb.jpg  4974419600_1619893565_thumb.jpg

Udałem się do auta...aby sprawdzić czy we wtyczce, w którą jest wpięty wentylator...czy w ogóle pojawia się napięcie.

Użyłem do tego żarówki H7 55W, i wpiąłem się w + i - wtyczki... po włączeniu zapłonu i klimatyzacji, żarówka zaświeciła :/

[film]https://filmy.elektroda.pl/19_1619968706.mp4[/film]

Pomyślałem...okej, napięcie dochodzi do wtyczki, sprawdźmy więc ten "opornik" dmuchawy, bo w internecie pisali, że lubi się uszkodzić.

Moduł podpiąłem pod wtyczkę, żarówkę podłączyłem pod + i - który wychodzi bezpośrednio do silnika dmuchawy.. po włączeniu zapłonu żarówka zaświeciła :/

[film]https://filmy.elektroda.pl/90_1619969336.mp4[/film]

Panowie proszę o pomoc, bo już skończyły mi się pomysły :(

 

Opublikowano

Poskładałeś wszystko i dalej nie działa? Nastawy podstawowe przeprowadziłeś? 

Opublikowano
  • Autor

Spróbuję dzisiaj poskładać wentylator i podłączyć go pod auto.

Można prosić link, jak przeprowadzić nastawy podstawowe w VCDS ?

Opublikowano

Wchodzisz w panel klimatyzacji, chyba 9 z tego co pamiętam, adaptacja (Basic settings 04) kanał pierwszy, po zakończeniu ustawiania silniczków przechodzisz na kanał drugi. Oczywiście usuń wcześniej błędy.

Opublikowano
  • Autor

Wentylator poskładałem, podpiąłem i działa. Wykonałem test klimatronika Vagiem.. i nie wyskoczył żadnen błąd.

Zobaczymy ile to podziała...

Jakim najlepiej olejem nasmarować ten wentylator ? i dokładnie gdzie najlepiej zakropić ?

Opublikowano

Najlepiej niczym, bo tam jest masa kurzu i jakikolwiek smar zmieni ten kurz w masę, która zatrze silnik. Możesz dać wazelinę techniczną na jakieś łożyskowania, które widać, że są szczelnie odseparowane.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.