Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie podczas ruszania na sprzęgle.


Vkamil

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano. Pacjent to a4 b5 1.9 TDI (1Z) 1996r.

Problem polega na tym, że podczas rusznia z jedynki na samym sprzęgle i przy jeździe na wstecznym szarpie buda i mocno wibruje drążek zmiany biegów. Jeżeli dam mu tak 1500 obr/min i będę popuszczał sprzęgło to problem znika. Tak samo problem występuje na prostych jak i skręconych kołach. Silnik pracuje równo. Na zimnym jak i rozgrzanym problem wygląda tak samo.

Skrzynia wymieniona na używkę (nie pamiętam czy identycznie było na starej skrzyni ale podobnie się to zachowywało), sprzęgło nowe (ma około 4 miesiące), poduszki silnika i skrzyni nowe, przeguby wewnętrzne nowe.

Dzisiaj wymieniłem te przeguby wewnętrzne i minimalnie mniej szarpie buda ale dalej nie powinno to tak wyglądać.

Dodam też, że podczas postoju na biegu jałowym buda lekko wibruje a po dodaniu lekko gazu przestaje.

Co to może być ?

 

Edytowane przez Vkamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pompowtryski dają o sobie znać? Miałem podobny problem w a4 b6 1.9 TDI, że podczas ruszania strasznie szarpało budą. Wymieniłem uszczelki na pompkach i problem znikł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mateusz_K napisał:

Może pompowtryski dają o sobie znać? Miałem podobny problem w a4 b6 1.9 TDI, że podczas ruszania strasznie szarpało budą. Wymieniłem uszczelki na pompkach i problem znikł. 

Nie mam pompowtrysków tylko zwykłą pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. U mnie szarpało przy ruszaniu z jedynki (silnik AJM), ale dziwne, że nie na zimnym silniku, a dopiero, gdy się zagrzał. Wymieniłem koło dwumasowe i kompletne sprzęgło (po 260 K km). Jak ręką odjął, mimo tego, że wizualnie rzeczy te nie wyglądały na specjalnie zużyte. Wymiana oleju w skrzyni nic nie dała. Co do wibracji budy na wolnych obrotach i zaniku wibracji przy lekkim przygazowaniu, to na wejściu doładowanego powietrza do interkulera dmuchało. Po dociągnięciu opaski na wężu wibracje ustały. A to na bramie garażowej cień świateł mijania drgał góra-dół o 10 cm. Sam jestem tym zdziwiony, ale może info komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...