Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Przerobienie tuby na skrzynię

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Dziś do autka zamontowałem tubę basową 600 w Magnata + wzmacniacz Blaupunkta 650 W,

bas jest po otwarciu klapy bagażnika( tam też ją umieściłem) czytałem na forum że lepszy bas jest ze skrzyni niż z tuby, czy mogę i jak moją tubę przerobić na skrzynie aby była zmiana i bas słyszalny w aucie ?

pozdrawiam

Opublikowano

Podstawowa sprawa, to parametry głośnika - dowiedz się o nim jak najwięcej i podaj te dane na forum - będziemy mogli obliczyć obudowę odpowiednią dla tego głośnika, żeby stworzyć mu optymalne warunki;) Generalnie rzecz ujmując - można przerobić na skrzynię z b-r i powinno to już dać lepsze efekty.

Opublikowano
  • Autor

Opis na tubie:

MAGNAT POWER BULL 300 , 600 Watt max.

Parametry głośnika to (takie znalazłem):

1 źródło:

Fs = 30, Hz

Qms = 4,3

Vas = 110, liters

Cms = 0,138 mm/N

Mms = 203,9 g

Rms = 8,94 kg/s

Xmax = 8, mm

Xmech = 12, mm

P-Dia = 308,8 mm

Sd = 749,2 sq.cm

P-Vd = 0,599 liters

Qes = 0,31

Re = 3,4 ohms

Le = 0,186 mH

Z = 4, ohms

BL = 20,53 Tm

Pe = 300, watts

Qts = 0,29

no = 0,924 %

1-W SPL = 91,86 dB

2.83-V SPL = 95,57 dB

2 źródło:

średnica: 12" 300 mm

moc: 360W (180 W RMS)

impedancja: 4 Ohm

skuteczność: 91dB

20 Hz - 2 kHz

Fs: 33 Hz

Qts: 0.52

Vas: 82 L

Do tego znalazłem taki dodatek:

http://www.magnat.no/indeksfiler/katalog/hifi/subwoofers/bullpower/bullpowerreflex300.htm

Opublikowano

po parametrze Qts widać, że głośnik nadaje się do zabudowy bas-reflex, martwi mnie tylko objętość akustyczna - 82l wg drugiego źródła :confused4: Proponuję Ci ściągnąć program Win ISD i podać przykładowe parametry:)

Opublikowano
  • Autor

wyszło mi 37 l,

jaka więc powinna być skrzynia - wymiary ?

pozdr

Opublikowano

37 l = 37 dm3 = ok. 33x33x33 cm.. przeliczaj sobie jesli chcesz zrobic prostopadloscian a nie szescian

Opublikowano

Nie rób prostopadłościanu - proponuję, żeby np. tylna ścianka była pochylona pod pewnym kątek - zapobiega to powstawaniu rezonansów i poprawia brzmienie. Co do wymiarów - liczyć chyba każdy umie, zrób tak, żeby było dla Ciebie wygodnie i żeby mniej więcej był zachowany zalecany litraż.

Opublikowano

Pochylenie tylnej ścianki możesz przyjąć taki jak nachylenie tylnej kanapy wtedy sub ładnie wejdzie Ci do bagażnika pod ścianę grodziową. Pochylona ścina tylna jak pisał kolega DeeJay_Kill poprawia akustykę. Taka konstrukcja likwiduje powstającą akustyczną fale stojącą.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.