Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak dźwięku po aktualizacji MIH2


pl_adamk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, postanowiłem dziś zaktualizować moją jednostkę MIB z wersji MIH2_ER_AUG22_S2161 MU 1421 do MHI2_ER_AUG22_P3241_MU0678. Na czas update odłączyłem wzmacniacz w bagażniku od nagłośnienia B&O. Po aktualizacji nie mam dźwięku i nie mogę się połączyć z modułem 5F. Ma ktoś pomysł dlaczego tak się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aktualuzacja zakończyła się pomyślnie?

Robiłeś reset mmi? Jeżeli nie, to wykonaj reset mmi. Po restarcie zamknij auto pilotem i odczekaj do uśpienia sterowników (15-20 min). Otwórz ponownie i sprawdź czy działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Aktualizacja zakończyła się pomyślnie. Na samym początku dostałem ostrzeżenie cyt. "MOST uznany jako niestabilny" - powiązałem to z wypiętym MOST ze wzmacniacza. Miałem do wyboru: Anuluj, Spróbuj ponownie, Anuluj Aktualizację. Wybrałem ostatnią opcję, właściwie to z myślą, że aktualizacja zostanie przerwana całkowicie ale poszła dalej. Wszystko zakończyło się ok, MMI działa ale nie ma dźwięku i połączenia z 5F.

Zrobiłem reset MMI i zaczekałem na uśpienie jak sugerowałeś ale nie pomogło. 

Edytowane przez pl_adamk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jakiej wersji vcds używasz?

Łączyłeś się wcześniej bez problemu?

Sprawdź czy dobrze wpiąłeś złącze do wzmacniacza.

Wyciągnij na krótko bezpiecznik od mmi. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam wersji 20.4, wcześniej łączył się bez problemu. Złącze od wzmacniacza wygląda ok - sprawdzałem 3 razy. Wyciągnałem bezpiecznik nr 14 w desce od strony kierowcy - nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu odłaczałem wtyka ze wzmacniacza ?

załozyłes chociaz petle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że odłączenie pomaga nie "ubić" systemów typu Bose i B&O po aktualizacji (widać i tak się nie udało). Niestety nie miałem pętli więc tylko odłączyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pochodził ten soft, który wgrałeś? Z ori nośnika danych? Czy ściągnęłeś gdzieś z internetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciągnięty z niemieckiego forum Digital Eliteboard. Raportowane było wiele razy o pozytywnym efekcie instalacji. Zastanawiam się czy pomogłaby reinstalacja softu z pętlą MOST zapiętą zamiast wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spóbować ale nie wiem czy "zgodzi się" wykonać reinstalkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogę pójść już w wersję docelową tj. MHI2_ER_AUG22_K3344_MU1438, którą powinno dać się zainstalować zgodnie z opisem tu: Link Pytanie, myślę do @wrclaguna czy jeszcze dam radę z tego wybrnąć czy czas szukać specjalisty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem krok dalej. Założyłem pętlę przy wzmacniaczu i zrobiłem upgrade do MHI2_ER_AUG22_K3344_MU1438. Pomogło, mam dźwięk. Różnicę, którą zauważyłem po upgrade to fakt zaktualizowania RCC (poprzednim razem był status NOK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...