Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Stuk przy ruszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, zauważyłem, że przy ruszaniu na 1 biegu po zwolnieniu sprzęgła i dodaniu gazu występuje metaliczny stuk wyczuwalny na pedale gazu tak jakby był to jakiś luz odczucie jakby jakiś metal odbijał się od czegoś. 

Czy ktoś miał podobnie lub wie o co chodzi ?

Opublikowano

sprezyna nie uwalona ? warto sprawdzic

Opublikowano
  • Autor

Na przeglądzie niby nic nie wyszło. Wszystko bez zarzutów niby . A sprężyna była by luźna gdyby była trazasnieta ?

Opublikowano
  • Autor

Zastanawia mnie również to, że ten stuk czuje na pedale gazu. 

Opublikowano
2 minuty temu, Damian211996 napisał:

Na przeglądzie niby nic nie wyszło. Wszystko bez zarzutów niby . A sprężyna była by luźna gdyby była trazasnieta ?

nie, ale kawalek sprezyny moglby latac w srodku i obijac przy ruszaniu, od czegos trzeba zaczac

Opublikowano
  • Autor

Jasne sprawdzę acz kolwiek myślę że to byłby tylko nie odczuwalny na niczym stuk a to jest coś takiego co się czuje jakby w głębi silnika coś typu jak w rowerze mamy zepsute łożysko wtedy koło lata na boki i się obija próbuje to w jakiś sposób zobrazować. Lecz dziękuję za każdą odpowiedź wszystko wezmę pod uwagę.

Opublikowano
  • Autor

Zastanawiałem się również czy to nie jest to łożysko oporowe w skrzyni biegów lub łapa skrzyni/silnika jednak nie znam typowych objawów zużycia tych elementów. 

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 1.06.2021 o 19:45, Damian211996 napisał:

Zastanawiałem się również czy to nie jest to łożysko oporowe w skrzyni biegów lub łapa skrzyni/silnika jednak nie znam typowych objawów zużycia tych elementów. 

Znalazłeś przyczynę tego stuku?

Opublikowano

Mi tez zaczęło właśnie stukać tylko ze bardziej jest to odczuwalne po puszczeniu  pedału gazu i podczas skręcania bardziej w lewo.(rytmiczne stuki).

Opublikowano
  • Autor

Wymieniłem przeguby, łożysko w obudowie skrzyni i poduszkę skrzyni biegów. Stuk przy ruszaniu mam dalej, obstawiam że to poduszki silnika bo mam wywalone po wymianie napiszę czy się poprawiło. 

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 2.10.2021 o 11:45, Damian211996 napisał:

Wymieniłem przeguby, łożysko w obudowie skrzyni i poduszkę skrzyni biegów. Stuk przy ruszaniu mam dalej, obstawiam że to poduszki silnika bo mam wywalone po wymianie napiszę czy się poprawiło. 

I doszedłeś co było przyczyną stuku?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.