Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu - jakie kable są odłączane /podłączane od zderzaka/chłodnicy i wszystkiego z przodu.


Baakaa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Kupiłem audi a4 b7 2.0 tdi -  po zakupie pojechałem do mechanika wymienić rozrząd (10tys zostało do wymiany) więc uznałem, że lepiej dmuchać na zimne i wymienić.

I po wymianie pojechałem w pierwsza trasę - trochę chciałem sprawdzić auto etc. 3,5k obrotów a tu moc silnika spadła. Pedał gazu reagował, ale auto jakby straciło moc.

wyłączyłem silnik, włączyłem - problem zniknął. Jedyny błąd po podłączeniu auta u mechanika jaki się pokazał to błąd o kodzie 05697 - mechanik wytłumaczył, że to od klimy i nie ma możliwości, że przeszedł przez to w tryb serwisowy (tak uważa)

Co jakis czas problem wraca przy wysokich obrotach i wyższej prędkości - ktoś mi mówił, że to łopatki na turbinie - ktoś, że DPF. Do dzisiaj nie wiem co o tym myśleć

.

Ale w temacie układu elektrycznego - bo o to chciałem spytać.

Zobaczyłem dzisiaj, że miałem te kable nie są spięte - (był schowany nad lampa po stronie kierowcy) - i teraz zasadnicze pytanie. Nie wiem co to jest xd

Wydaje mi się, z tego co szukałem, że od pozycji świateł - mylę się ?

 

Miałbym jeszcze jedną prośbę, żebym dobrze zrozumiał - przy wymianie rozrządu zderzak należy ściągnąć i jakie kable się odłącza ?

Jakby ktoś mógł się wypowiedzieć co o tym sądzi to proszę o radę.

 

 

 

IMG_20210621_215854.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wisi, bo mocowanie jest zdewastowane. Przy wymianie rozrządu zdejmuje się cały pas przedni, czyli odłączasz lampy, wentylator, czujnik zamknięcia maski, czujnik zderzeniowy, wiązkę od halogenów jeżeli posiadasz (przeciwmgłowe) i przewód od spryskiwaczy, jeżeli masz ksenony.

Edytowane przez Langista
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Langista dziękuje za wytłumaczenie. Wiem już co się odłącza

 

- a jakbyś mógł się jeszcze podzielić ze mną informacją. Od czego tej ten przewód - który trzymam w ręce ?

dodam, że był odłączony - i sam go podłączyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...