Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie na 1 biegu


kamil19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój mam audi A4 B9 2.0 tdi 150km mam problem który mnie bardzo irytuje i proszę was o pomoc w mojej audi jest taki problem ze gdy na zimnym silniku mój samochód na jedynce strasznie szarpie jak dodaje gazu łapie po jakies 1sek i nagle jest taki nieprzyjemny zryw kangury jakby kiedy samochód sie rozgrzeje wszystko jest wporządku samochód ładnie reaguje na naciskany gaz miał moze ktoś podobny problem dzieje sie to tylko na 1 biegu i na zimnym silniku reszta biegów wbija sie elegancko jestem po wymianie koło bo miał drgania na D drgania ustały ale samochodem  dalej szarpie na 1  proszę o pomoc jeśli ktos miał taki problem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie, po wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego puszczam hamulec powoli się toczy auto i gdy dodam gazu jest wyraźne szarpnięcie. Czy to jest normalne?

Ponadto jak podjeżdżam pod wzniesienie z wyjazdu z garażu, zwalniam do 0kmh żeby nie zadrzeć zderzakiem, puszczam hamulec i wciskam gaz - w tym momencie auto potrafi cofnąć się do tyłu, czy to normalne?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprzęgło bierze nierównomiernie, miałem to już w a4b8. Po wymianie po 30 tys. to samo. Teraz mam Passata, niby ten sam silnik ale problemu nie ma.Nie dają sobie w Audi z tym rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2021 o 12:45, aprox99 napisał:

Witam, sprzęgło bierze nierównomiernie, miałem to już w a4b8. Po wymianie po 30 tys. to samo. Teraz mam Passata, niby ten sam silnik ale problemu nie ma.Nie dają sobie w Audi z tym rady

co polecasz zrobić? męczyć dalej ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Odgrzewam temat:

MIalem kiedys podobny problem w Renault 5 :D

Rozwiazanie bylo proste: wyregulowac ciegna zmiany biegow-za duzy luz i przy ruszaniu mamy cos pomiedy wstecznym a jedynka.

Czy ktos tak probowal w B9 ? moze ktos ma zdjecia jak rozebrac meszek przy lewarku?

Sorry jesli bylo to gdzes w innym temacie ale Wyszukiwarka nie dziala -albo zle slowa kluczowe wpisuje.

Szukalem tez podobnych tematow w dziale B8 i B7 ale tego jest tak duzo ze sie poddalem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...