Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej 0w20


Kris1909

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, macie jakieś doświadczenia z olejem do diesla 0w20? Żona kupiła Hondę CR-V 1.6i-DTEC 120km 2015r 110kkm. Serwisy do tej pory robione były w Hondzie, gdzie leją olej Honda 0w20. W książce rekomendowane to i 0w30c2/3 lub 5w30(gdy te dwa niedostępne) Auto pracuje ładnie, oleju chyba nie ubywa (pisze chyba gdyż mamy samochód od tygodnia, na bagnecie poziom ok, od ostatniej wymiany minął rok i 10kkm i bardzo wątpię, że właściciel dolewał olej, gdyż jak pisałem, serwisy tylko w Honda) Nie miałem wcześniej doczynienia z olejem 0w20. Na forum civic krytykują ten olej, że to wymysł ekologów i że stworzony został tylko dla oszczędności spalania a nie dla ochrony silnika. Na forum olejowym złego słowa nikt o tym oleju jednak nie powiedział. Również mojego kolegi sąsiad posiada taką właśnie CR-V 2017rok nalatane ma 260kkm serwisy w ASO i olej 0w20 i nic się kompletnie nie dzieje. Na ile te rewelacje, że to zły olej mogą być prawdziwe? Macie jakiekolwiek doświadczenia z olejem 0w20?  Skłaniam się ku pozostaniu na 0w20...z góry dziękuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej i tyle, nie trzeba do tego dorabiac nowej ideologii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...