Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie i głośna praca przy redukcji 4/3/2


Damian1354

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie , ręce mi opadają trzy miesiące temu kupione audi a4 2017 r i już problemy ze skrzynia . 
Wedlug historii pojazdu olej w skrzyni wymieniony był w grudniu 2020 r lecz bez filtrów bo nie widzę tego w historii , okej został wymieniony przy 70000 tys mil . 
Objawy zaczęły się nie dawno a mianowicie było słychać dziwny klik jak by był jakiś luz przy redukcji z 3/2 potem z 4/3/2 . Przy redukcji biegów na manualu z 3/2 jest szarpnięcie i ten dźwięk tylko ze głośniejszy . 
Jakieś pomysły ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, firefighter79 napisał:

I jak poradziłes sobie z tym tematem? Coś naprawiałeś, wymieniałeś? 

Jeszcze nic , jutro jadę do mechanika . Zaczynam od adaptacji skrzyni jeśli to nic nie pomoże to po wakacjach wyciąganie skrzyni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2021 o 17:53, firefighter79 napisał:

I jak tam adaptacja, coś pomogło? 

Troszeczkę zmiany jest ale szału nie ma , olej sprawdzony jest czysty . Nie pozostaje nic innego jak wyciąganie skrzyni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie teraz gdzie szukać przyczyny po zdjęciu skrzyni,uwazan że nie jest to poważna awarja, nie wiem czy to nie wina kosza sprzęgłowego skoro takie kliki słychać:eusathink:

Edytowane przez firefighter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechatronika jest najczęstszą usterką tej skrzyni na drugim miejscu sprzęgiełka. Musisz jechać do warsztatu zajmującego się naprawą skrzyń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, firefighter79 napisał:

Pytanie teraz gdzie szukać przyczyny po zdjęciu skrzyni,uwazan że nie jest to poważna awarja, nie wiem czy to nie wina kosza sprzęgłowego skoro takie kliki słychać:eusathink:

Tez tak mi się wydaje ze to będzie kosz . To skrzynia II generacji 0ck a w nich po wymianie oleju zbyt późno uszkadza się kosz sprzęgieł stąd szarpnięcia i kliki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co 60 koła był wymieniany, narazie jeżdżę nic nie ruszam ?nagraj może jakiś filmik jak ci działa skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...