Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie chłodzi strona pasażera


Reset91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu nie leci mi  zimne powietrze z kratek nawiewu po stronie pasażera ( samochód jest angielski), po stronie kierowcy wszystko działa ok ( czytaj po prawej stronie). Czy ktoś z Was się orientuje co może być tego przyczyna? Na YT znalazłem podobny problem tylko w A4 B6 i przyczyna tam był silniczek klap climatronica. Wie ktoś który silniczek za to odpowiada w B9? i w którym miejscu go znajdę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam co w B6, silniczek klapy temperatury. Zanim zaczniesz rozbierać auto, tylko po to by stwierdzić, że masz silniczek, bo nic innego bez złącza diagnostycznego nie zdziałasz, to podjedż do kogoś, kto ma VCDS, podepnij auto i szczytaj zapisane błędy. Niekiedy wystarczy wykonać nastawy podstawowe silniczków i to wystarczy, bo czasem się któryś zawiesi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2021 o 18:29, Muskel1 napisał:

Ten sam co w B6, silniczek klapy temperatury. Zanim zaczniesz rozbierać auto, tylko po to by stwierdzić, że masz silniczek, bo nic innego bez złącza diagnostycznego nie zdziałasz, to podjedż do kogoś, kto ma VCDS, podepnij auto i szczytaj zapisane błędy. Niekiedy wystarczy wykonać nastawy podstawowe silniczków i to wystarczy, bo czasem się któryś zawiesi. 

dostepu do vcds nie bede miał przez najblizsze 3 tygodnie, wiesz moze czy carista na telefon + elm327 wykryje te same błędy? bo skanowałem wszystko i nic w układzie klimatyzacji nie wykrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podpinam się do tematu, u mnie w B8 2011 rok, nie grzeje u pasażera, klima jednostrefowa, KTS nie pokazuje błędów, nastawy podstawowe wykonane, nic nie pomogło. Czy w jednostrefowej  klimie też są dwa silniczki do klap, po stronie pasażera znalazłem jedynie silniczek do zmiany nadmuchu na kratki, szybę itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, okazuje się, że klapy regulacji temperatury są po obu stronach w klimie jednostrefowej, ale są połączone plastikowym cięgnem na dole. W moim przypadku cięgno spadło a klapa strony pasażera została w pozycji zimno. Po założeniu obie strony działają prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany, uklad byl nieszczelny i powoli uciekal czynnik az go calkowicie braklo. W serwisie mi powiedziano ze dlatego ze bylo juz malo czynnika w ukladzie zazwyczaj tak sie dzieje ze jedna strona juz nie chlodzi podczas gdy druga jakies tam zimno daje. Oring wymieniony, klima nabita, dwie strony chlodza jak powinny. 

 

Edytowane przez Reset91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...