Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wspomaganiem


Piotrek Zamość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem a mianowicie od wczoraj z układu wspomagania dochodzi taki dźwięk jakby wycie. Na postoju tego nie ma na prostych kołach jedynie przy wyższych obrotach w zakresie 1500/2000 i przy ruchach kierownicą. Wyraźnie to słychać czy to na parkingu przy manewrach czy na rondzie np. Nie jest to dźwięk z pompy a bardziej tutaj przy układzie kierowniczym przy podszybiu jakby. Proszę o porady co to może być. Na początek wymienię płyn na orginalny vaga. Płyn wymieniałem profilaktycznie jakieś 3lata temu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ogóle jego stan, płyn wymienia się co 60 000 km.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana płynu na orginalny i przepłukaniu układu pompa nadal wyje. Kupiłem org używana i było jeszcze gorzej nawet przy ruszaniu pod obciążeniem pompa wyła jakby miała się rozlecieć. Włożyłem swoją spowrotem. Co jeszcze sprawdzić proszę o porady. Spróbuj wymienić na nowy zbiorniczek z ASO bo czytałem że też uszkodzony filtr powoduje wycie pompy. Zaznaczam że płyn się nie pieni ani nie bulgocze ale spróbuj go wymienić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek Zamość Podobno przewód od pompy do maglownicy się przytyka, jakiś filterek się w środku przewodu. Też mam problem z wyjącą pompą (nowa SKF, magiel po regeneracji) będę wymieniał przewód na dniach to zdam relacje.

Stary magiel padł( rdza i brud zrobiło swoje) więc pewnie przewód tez zapchany i za słabe ciśnienie idzie i pompa się męczy i wyje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans aby te przewody się przytkały, tam jest za duże ciśnienie, zwłaszcza w tym od pompy do maglownicy. Ewentualnie można szukać nieszczelności w układzie, te wycie może oznaczać zapowietrzający się układ.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana zbiornika wspomagania na oryginalny nic nie dało w moim przypadku. Pytanie do was 

Czy pompa meyla HD sprawdzi się w audi ? Czy może ktoś montował i jak wrażenia ? Nie chce używki bo trafić dobrą to loteria i nie mam czasu bawić się w odsyłanie a w pobliżu nic ciekawego nie ma. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...