Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze sprężarką


Krolik524

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przychodzę do was z problemem zacierającej się sprężarki. W 2018 zakupiłem auto a4 b6 klima była niesprawna okazało się, ze czujnik ciśnienie padł, ale zmieniłem i uzupełniłem czynnik wszystko zaczęło fajnie działać. Na początku sezony letniego w 2020 urwała mi się oska w sprężarce powodem było jej zatarcie, zaprowadziłem do mechanika który „podobno” wypłukał układ, zmienił chłodnice na nową, osuszacz, filtrek dławiący, wszystko zaczęło znów dobrze chłodzić do początku lata 2021, znów zatarta sprężarka. Zaprowadziłem do tego samego mechanika który wymienił sprężarkę i zaczęło działać. Działało jakiś miesiąc i objawy są znów na zatartą sprężarkę. Wiem, że to stare auto, ale czy wy tez macie takie problemy z tymi sprężarkami? Czy może to ja jestem oszukiwany? Wydawanie co sezon 1000zł na remont nie należy do najprzyjemniejszych.

Silnik 1.6 ALZ 

 

Edytowane przez Krolik524
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka używana zakładana?

Powodów może być sporo:

- niedostatecznie wypłukany układ

- wilgoć w układzie po płukaniu, która zakwasza układ i zaciera sprężarkę

- nieodpowiednia ilość oleju = zatarcie.

- przytarta używana sprężarka.

Za tysiaka to nie da się tego dobrze zrobić. Samo porządne płukanie to min 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak używana, ale podobno rozbierana i sprawdzony stan faktyczny. Nie znam się na cenach tyle wyszło tyle zapłaciłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...