Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki z przednich zacisków po zmianie 312 na 320


Cloudwalking

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem zaciski z 312 mm na te pod tarcze 320. Od samego początku po zmianie jest problem z metalicznymi stukami przy wciskaniu hamulca. Stukanie pojawia się, gdy po zmianie kierunku jazdy, naciskam na hamulec. Tzn. jedziemy do przodu, hamujemy. Wystarczy ruszyć trochę do tyłu i w tym momencie przy wciśnięciu hamulca jest metaliczny stuk z zacisków. Stukają obie strony, naraz lub naprzemiennie.

Podstawiałem już inne zaciski i objaw identyczny. Klocki siedzą ciasno w obudowie zacisków i tłoczkach, blaszki sztywno trzymają. Jarzma nowe, ATE.

Edytowane przez Cloudwalking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki się ułożą po kilku tys km i przestaną stukać. Miałem podobnie , klocki były dośc lużne w zaciskach  / przesuwały się góra -dół /z przodu 320 mm potem cisza .\

Podjedz ewentualnie do chłopaków z CD hamulce na Raszyńskiej ale nie sądzę aby znależli inny powód.

Edytowane przez dekiel 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana zacisków robiona właśnie w CD. Nie mają pojęcia, co to powoduje. Wszystko sprawdzali po 5 razy. Tym bardziej, że na drugim komplecie zacisków identyczna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpędz grata na "czystej drodze" do 100km/h wrzuc na luz i z całej siły wciśnij hamulec lewą nogą aż auto się zatrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cloudwalking napisał:

I to pomoże?

Może .

Mi pomogły przejechane kilometry i klocki ułożyły się w zaciskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...