Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 Avant 1.9TDI AVF 6b


igor96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prezentuję Wam moje pierwsze audi kupione nie dawno od 1 właściciela w Polsce. Rok w Polsce, sprowadzone z Niemiec.

 

2004r, 1.9tdi AVF skrzynia 6. Przebieg ori 267tys.km

 

Obecnie robię mu serwis po zakupowy czyt. rozrząd, olej i filtry.

 

Auto głównie będę eksploatował na długich autostradowych trasach i mam pytanie czy chip tuning w tym silniku przynosi krótszą żywotność wszystkiego czy te 160-170km i okolice 400Nm bezpiecznie wytrzyma.

 

Może macie jakieś namiary na turbinę hybrydową i wszystko co potrzebne by osiągnąć bezpieczną granicę 200km?? Dużo się nasłuchałem o tych silnikach i wiem że są podatne na wszelkiego rodzaju modyfikacje ale chcę to robić z głową żeby mnie to auto nie zawiodło 700km od domu.

 

Wiem że felgi od nowości 17" sline ale czy auto ma pakiet sline zewnątrz to nie wiem. Kierownica trójramienna ori a4 b6.

 

Wrzucam Wam poglądowo wlepkę spod tylnej kanapy.

 

Dzięki za rady z góry i Pozdrawiam

20210825_195404.jpg

20210825_195356.jpg

20210825_195424.jpg

20210825_195530.jpg

20210826_102602.jpg

20210825_195457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lukaszbass  Tak właśnie myślałem, zderzaki inne powinny być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@igor96 nie upieraj się na te 400Nm, zrób serwis po zakupie, rozrząd (chyba że masz fakturę), oleje itd itd. Jedź potem do tunera, zrobi logi i wtedy Ci wystroi samochód. Mam również AVF i chip na 166KM 351Nm, parametry praktycznie jak 2.0 BRD a za***prza jak dziki z quattro. Okolice 170KM i 350-370Nm będzie naprawdę odczuwalne i bezpieczne.
Ja już 40k km zrobiłem po mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Ivanek napisał:

@igor96 nie upieraj się na te 400Nm, zrób serwis po zakupie, rozrząd (chyba że masz fakturę), oleje itd itd. Jedź potem do tunera, zrobi logi i wtedy Ci wystroi samochód. Mam również AVF i chip na 166KM 351Nm, parametry praktycznie jak 2.0 BRD a za***prza jak dziki z quattro. Okolice 170KM i 350-370Nm będzie naprawdę odczuwalne i bezpieczne.
Ja już 40k km zrobiłem po mapie.

Przy jakim przebiegu to robiłeś?.

 

Widzę że masz fajne żarówki z przodu z białym światłem, możesz coś polecić i tak samo wsteczne LED-y żeby nie było efektu minimalnego świecenia podczas ciągłej jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, igor96 napisał:

Przy jakim przebiegu to robiłeś?.

 

Widzę że masz fajne żarówki z przodu z białym światłem, możesz coś polecić i tak samo wsteczne LED-y żeby nie było efektu minimalnego świecenia podczas ciągłej jazdy?

Około 420000, obecnie mam 460500.
Wszystkie żarówki mam od Promotor Light Devices, jedynie drogowe mam od znajomego jako DRL, no i przeciwmgłowe zostały standardowe - rzadko się używa to szkoda wydawać 300zł na nie. Nota bene leci właśnie do mnie H7 LED 45W od Andrzeja ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ivanek napisał:

Około 420000, obecnie mam 460500.
Wszystkie żarówki mam od Promotor Light Devices, jedynie drogowe mam od znajomego jako DRL, no i przeciwmgłowe zostały standardowe - rzadko się używa to szkoda wydawać 300zł na nie. Nota bene leci właśnie do mnie H7 LED 45W od Andrzeja ;) 

Wsteczne gasną kompletnie jak wyłączysz wsteczny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, igor96 napisał:

Wsteczne gasną kompletnie jak wyłączysz wsteczny? 

Oczywiście, nawet dobrze współgrają z dołożonymi czujnikami cofania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ivanek napisał:

Oczywiście, nawet dobrze współgrają z dołożonymi czujnikami cofania. :)

Możesz zapodać temat z tymi LED-ami 45w?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, igor96 napisał:

Możesz zapodać temat z tymi LED-ami 45w?

Wysłałem Ci wiadomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...