Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b6 2.0 alt. abs esp


piotrekZch

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam pewien problem juz od dłuższego czasu jak ciepło i sucho auto odapala kontroli się nie palą przekraczam 50km/h zapala się abs i esp na stałe  nieraz zapala się razem z odpalniem auta. Dorobilem się w końcu kabla z vagiem to pokazał jak zczytalem błędy. Ktoś doradzi od czego zacząć z naprawa tego .?.

20210827_201458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik pompy abs się sypie prawdopodobnie,na forum jest instrukcja jak go wymienić i dopisać do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piotrekZch napisał:

Rozumiem ze trzeba pompę abs wymienić bo to jest razem kmplet .?

Nie,sam sterownik. Odkręcą się go od pompy bez potrzeby jej demontażu. Sterownik szukaj o takich samych numerach jaki masz teraz. Oczywiście kupisz razem z pompą bo tak sprzedają,odkręcisz od tej kupionej i dołożysz do swojej ten sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik to to czarne z boku z dwoma przewodami idącymi w dół ? Numery szukać na pompie czy na sterowniku?.

Nawet jak będzie miał te same numery trzeba robić adaptcje vagiem ?.

Edytowane przez piotrekZch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piotrekZch napisał:

Sterownik to to czarne z boku z dwoma przewodami idącymi w dół ? Numery szukać na pompie czy na sterowniku?.

Tak,to czarne pudko na pompie to sterownik. Numer sterownika odczytać możesz vcdsem,jak się łączysz z abs to na górze jest podany numer sterownika,normalnie ten numer odczytasz dopiero jak odkręcisz sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr. Sterownika jest w środku? Tam gdzie ekktornika czy pod spodem??, że go widac po odkręcaniu?. Ogulnie trochę zgłębiałem temat i trafilem na firmy które je regenerują ktoś odawal swoj do naprawy ? Koszt ok 200-400zl i teraz mam dylemat czy oddać swoj czy kupić używkę w ciemno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piotrekZch napisał:

Koszt ok 200-400zl i teraz mam dylemat czy oddać swoj czy kupić używkę w ciemno...

Od spodu pod wtyczką jest numer, one głównie się oprogramowaniem różnią i wersją sprzętową,tylko pod Q jest inny,ale wówczas jest inny numer na bloku pompy. Ja kupiłem używkę za 50 zł i działa bez problemów od 2 lat. Tam jest problem z zimnymi lutami od wstrząsów,naprawa sterownika polega na ściągnięciu czapki sterownika i poprawieniu lutòw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zauważyłem na filmach na YouTube ze tylko luty poprawiają w jednym miejscu to niby druciki od zasilania i przez to jest problem bo tak jak piszesz luty puszczają w tym miejscu zastanawia mnie czy to warte jest 400lzl bo teoxhe sporo jak za zrobienie dwóch lotów. Też bardziej sklania mnie kupno całej pompy i przełożenie sterownika chyba naj prostrze rozwiązanie. A jeśli numer pomy bedzie taki sam jak u mnie to sterownik od niej też będzie identyczny czy treba szukać po nr. Sterownika ? Nie chce mi się wykręcać a potem szukać zamawiać i czekać wolal bym to za jednym zamachem zrobić..  wyjąć i włożyć następny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrekZch napisał:

A jeśli numer pomy bedzie taki sam jak u mnie to sterownik od niej też będzie identyczny czy treba szukać po nr. Sterownika ?

Poszukaj z takim z takim samym numerem na bloku pompy i z taką samą wersją oprogramowania (S) i sprzętową(H) na sterowniku.

Jak się połączysz ze sterownikiem abs to odczytasz wersję oprogramowania i sprzętową,a poniżej masz foto jak na pompie znaleźć te oznaczenie.

20190718_113459.jpg

20190715_181617.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...