Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niefabryczne radio-brak zasilania


Keseminor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Na wstępie pragnę zaznaczyć, iż przeszukałem forum, czy też inne strony, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Otóż to zainstalowałem dziś nowe radio konkretnie: SONY DSX-A410BT w zamian za Concert 2. Zakupiłem także potrzebne przejściówki, żeby radio poprawnie grało. Podłączyłem i..nic. Próbowałem coś tam dłubać, ale nic to nie dawało. Odpuściłem sobie tylko montowanie tego wzmacniacza antenowego czy jakkolwiek to się zwie który był w zestawie. Tylko tutaj pojawia się jedno 'ale' ja mam jeszcze jedną wtyczkę czerwoną z pojedynczym żółtym kabelkiem. Której nie mam gdzie wpiąć. Podejrzewam, iż ona może być winowajcą tego, że radio nie gra. Zamieszczam zdjęcie poglądowe jak ta wtyczka i połączenia tego wszystkiego wyglądają.

r1.jpg

r2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Keseminor napisał:

Podejrzewam, iż ona może być winowajcą tego, że radio nie gra.

To wtyczka od fabrycznego telefonu/navi zegarowego. Nie ma nic do rzeczy.

Musisz odpowiednio podłączyć zasilanie,w dołączonej do radia przejściówce musisz podłączyć zasilanie stałe pod odpowiedni pin (standardowo jest stałe napięcie podłączone pod acc w radiu-czyli po stacyjce,więc trzeba przepiąć je pod stałe napięcie radia).Screenshot_20210905-214853_Drive.jpgScreenshot_20210905-215103_Samsung Internet.jpg

A poza tym musisz z instalacji auta wyprowadzić +12v po załączeniu stacyjki,będzie to napięcie budzące radio.

Kolejna sprawa to te chińskie przejściówki,jeżeli nie masz BOSE to się pozbądź ich, pin 13 rem out z radia podłączasz pod wybudzenie wzmacniacza,a sygnały na tył puszczasz z cinch radia (rear audio out). I wszystko będzie działało jak należy. Jeśli nie rozumiesz co należy zrobić to zleć to elektrykowi,ogarnie to w 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...