Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B7 1.9 TDI BRB Ubytek oleju


joker147

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od roku jestem posiadaczem A4 B7 Avant 1.9 TDI BRB + PDF skrzynia 5 biegowa manualna 2007r. Po zakupie zrobiłem serwis olej Castrol 5W30 LL + komplet filtrów. W lipcu b.r. spędzałem urlop w Bieszczadach. Większość tras robiłem na 4biegu , obroty ok 2000. W trzecim dniu zwiedzania zapaliła się kontrolka o niskim stanie oleju. Zatrzymałem się w możliwie prostym i poziomym miejscu by to sprawdzić. Po odczekaniu ok 10 minut na bagnecie był min poziom oleju. Dolałem oleju . Od wymiany przejechałem ok 10tyś km i w tym czasie nie dolewałem ani grama. Co mogło być przyczyną takiego ubytku oleju. Nie żyłuję silnika nie przekraczam 3tyś obrotów. Pod koniec sierpnia zrobiłem serwis olej + komplet filtrów , po tygodniu od wymiany przewoziłem na przyczepce ładunek i musiałem jechać na 4 biegu i znów taka sama sytuacja , po przejechaniu ok 50km pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju. 

Co może być przyczyną takiego zużycia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo nie pije oleju? Sprawdź czy jak zdejmiesz rurę z IC czy tam nie pływa w nim wszystko, a następny podejrzany to odma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...