Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MULTITRONIC LLA Problem z ruszaniem pod wzniesienie - kody błędów


Maxim_309

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z moją Audi A4 B8 2,0 CAGA skrzynia automat Multitronic oznaczenie LLA.

Problem występuje przy ruszaniu na wzniesieniu, po puszczeniu pedału hamulca wcale nie rusza, nawet na niewielkim wzniesieniu, po dodaniu gazu w pewnym momencie skrzynia szarpnie i auto przy większym wzniesieniu gaśnie. Przy trybie manualnym problem jakby mniejszy, nie gaśnie przynajmniej auto. Na prostym lub z górki auto rusza normalnie. Jak już auto ruszy, auto płynnie i bez szarpnięć zmienia biegi, wszystko pracuje bez zastrzeżeń. Ogólnie na prostym nie ma problemu, poza tym że auto rusza z 1-3 sekundowym opóźnieniem po puszczeniu hamulca. 

Oleje i filtry wymieniane regularnie.

Dodatkowo przy zjeździe ze stromych wzniesień powiedzmy z prędkością ok 50 km/h przy hamowaniu obroty rosną a skrzynia nie "zbija" tak jakby biegu, dopiero gdy manetkami przy kierownicy zwiększę bieg to obroty maleją - naturalna sprawa.

Jeden spec mówił ze sprzęgło się kończy, w innym temacie wyczytałem że w podobnych sytuacjach podejrzewano sterownik skrzyni a jeszcze gdzie indziej że pomaga adaptacja.

Może ktoś ma odpowiednią wiedzę na temat Multitronica i zechce się nią podzielić?

Poniżej kody błędów jakie odczytałem VCDSem ze sterownika skrzyni.

Pozdrawiam.

 

Skrzynia.jpg

Edytowane przez Maxim_309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, przemograczyk napisał:

Witam, czy udało się rozwiązać problem, co ostatecznie było powodem.

Jeszcze nie rozwiązałem problemu. Już ponad ok 1,5 roku tak jeżdżę i cały czas jest tak samo.

Próbowałem robić adaptację,  ponieważ w innych tematach znalazłem informację że to może pomóc, ale nie chce się zapisać. Nie wiem czemu, być może moja skrzynia wymaga naprawy i sama adaptacja nie pomoże.

Już mi brak pomysłów, dzwoniłem ostatnio do serwisu zajmującego się naprawą skrzyń automatycznych, mam podjechać na diagnostykę, ale ostatnio nie mam za bardzo czasu. Gdy czegoś się dowiem to dam znać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maxim_309 napisał:

Jeszcze nie rozwiązałem problemu. Już ponad ok 1,5 roku tak jeżdżę i cały czas jest tak samo.

Próbowałem robić adaptację,  ponieważ w innych tematach znalazłem informację że to może pomóc, ale nie chce się zapisać. Nie wiem czemu, być może moja skrzynia wymaga naprawy i sama adaptacja nie pomoże.

Już mi brak pomysłów, dzwoniłem ostatnio do serwisu zajmującego się naprawą skrzyń automatycznych, mam podjechać na diagnostykę, ale ostatnio nie mam za bardzo czasu. Gdy czegoś się dowiem to dam znać.

Pozdrawiam.

Dzięki za informacje, pocieszające jest to, ze raczej nie „rozleci się” auto, tzn skrzynia etc i da się jeździć. Pytanie czy to skrzynia czy sprzęgło? Ja spróbuje z ta adaptacja, może u mnie pójdzie. Najgorsze u mnie ze muszę wyjeżdżać z garażu podziemnego, a pod górkę tylko trudniej, ale idzie się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, przemograczyk napisał:

Dzięki za informacje, pocieszające jest to, ze raczej nie „rozleci się” auto, tzn skrzynia etc i da się jeździć. Pytanie czy to skrzynia czy sprzęgło? Ja spróbuje z ta adaptacja, może u mnie pójdzie. Najgorsze u mnie ze muszę wyjeżdżać z garażu podziemnego, a pod górkę tylko trudniej, ale idzie się przyzwyczaić.

Rozmawiałem z Bart-S

napisal ze żeby pozbyć się u mnie tego problemu to 2,8 tys zł, ja ma wersje poliftowa.

 

”Czyli to polift. Skrzynia NYM. Adaptacja jeśli pomoże to na krótko - skrzynię trzeba naprawić aby pozbyć się opisanego przez Ciebie problemu. Koszt 2800zł. Potrzebuję auto na 2 dni. Najbliższe wolne terminy sierpień (chociaż może znajdę coś jeszcze w lipcu).”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...