Jump to content
IGNORED

Klima zimą


W3k
 Share

Recommended Posts

Witam.

Dzisiaj z rana temperatura po wejściu do auta pokazywała mi około 0,5 na plusie. Auto odpalone trochę pochodziło i wyłączyłem przycisk econ (przestał się świecić), ale nie zauważyłem, żeby kompresor ruszył, ani szybciej jakoś szyby odparowywały. I tu mam pytanie czy kompresor, bo gdzieś czytałem, że poniżej 5 stopni się nie załączy to nie powinien działać sam osuszacz tylko, żeby np. szyby odparowały szybciej? Czy tylko jak działa kompresor to również i osuszacz działa? Jak to wygląda u Was? 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, W3k napisał:

poniżej 5 stopni się nie załączy to nie powinien działać sam osuszacz tylko, żeby np. szyby odparowały szybciej? Czy tylko jak działa kompresor to również i osuszacz działa? Jak to wygląda u Was? 

Te 5 stopni to w generacji b5 podobnych,w b7 kompresor cały czas pracuje (nawet na econ) tylko z różną wydajnością. A osuszacz to część obwodu klimy która wyłapuje wilgoć z samego czynnika. Jak szyby zaparowane od wewnątrz to jest trochę wilgoci w aucie,rozgrzej środek auta na max a następnie otwórz wszystkie szyby na 30 sekund.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...