Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap 1.8t b6 do 2.0tfsi b7


Martinfifi23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam rozbite a4 b6 z niedawno wyremontowanym silnikiem 1.8t oznaczenie silnika AVJ podciągnięte na 203KM. Moje pytanie brzmi czy  warto kupić a4 b7 z 2.0tfsi za małe pieniądze i próbować przemienić silniki? Co trzeba przerobić? Co dokupić...? Czy warto wogole w taki sposób kombinować? Dlaczego chce 1.8t? Bo myślę że jest dużo trwalszy. A co najważniejsze to dużo jeżdżę i chce mieć LPG. Wiem ze do tfsi tez idzie wsadzić LPG. Ale chyba nie kalkuluje się tankować 10L gazu +3L benzyny.... to już chyba lepiej diesel..... Jestem amatorem. Ale  kiedyś  wsadziłem silnik z passata  b5 1.8t do a4 b5. Mechanicznie bez problemu. Elektrycznie to musiałem przestudiować internet bo inne kostki... I jakieś pół roku temu wsadziłem quattro do mojej b6 która mi gościu skasował..  wiec minimalna wiedzę mam i zdolności manualne  mam.

20211102_054737.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za "małe" pieniądze nie wiem czy znajdziesz zdrową budę bez rdzy i przygód (może anglik, ale koszty większe bo przeróbka lamp itd). Jeśli miałbyś już robić to oddając to w ręce mechanika to jest to ekonomicznie nieopłacalne, robiąc to samemu, przerzucenie samego silnika mechanicznie to nie było by dużym wyzwaniem, ale ogarnięcie wiązki i elektryki aby wszystko działało to wyzwanie (b6 i b7 mają "trochę inną" elektronikę).

Jakby nie było, jest to wykonalne, ale czy ma to sens? Potrzeba mnóstwo czasu i nerwów. Jak dużo jeździsz to nie lepiej poszukać b8 w tdi lub innego samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tass napisał:

Jak dużo jeździsz to nie lepiej poszukać b8 w tdi lub innego samochodu?

+1

Przy tej cenie LPG to w podobnych kosztach kilometra możesz 3.0 TDI jeździć w trasie, o 2.0 TDI nie piszę ale taniej będzie niż 1.8 T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...