Skocz do zawartości
IGNOROWANY

USA S3 8V, znowu czarne audi.... by GREGOR10 :D


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

Po wieloletnim posiadaniu czarnego audi a4 postanowiłem że nigdy więcej auta tego koloru.
A6 udała się w kolorze Daytona ale niestety w "sklepie" w USA jest ograniczony wybór więc po kilkumiesięcznym oczekiwaniu pod dom trafiło znowu czarne S3. :cool:

Modelowo 8V rocznikowo 15/16. Samochód głownie rozebrany przez ubezpieczyciela bo niewielkiej stłuczce lub potrąceniu.

Blacharsko niedużo do zrobienia, głównie wymiany i uzupełnienie brakujących plastików i naprawy po widłaku. :mad:

IMG-20210429-175451.jpg

Ogólny obraz niezły, najważniejsze dla mnie że elementy konstrukcyjne i silnik nienaruszone.

Niestety nie dojechała z USA część elementów zdemontowanych przez ubezpieczyciela więc sporo z nich musiałem kupić nowe.

Autko w bardzo fajnym wyposażeniu w skórzane pikowane fotele, B&O, kompas, side assist, kamerę cofania i parę innych bajerów.

IMG-20210516-182826.jpg IMG-20210622-194802.jpg

IMG-20210721-174711.jpg IMG-20210515-230658.jpg

Środek został odświeżony kosmetykami do skóry colourlock.

Po pierwszych oględzinach okazało się że samochód nie jest do końca seryjny. Już podczas zjeżdżania z lawety dosyć dosadnie odezwał się wydech. Okazało się że jest założony kompletny wydech Billy Boat.
W pudle w USA zostało dużo części które nie dojechały do Polski. Był tam też spory filtr stożkowy. Czymś trzeba go było zastąpić więc wybór padło na dolor VWR600 kupiony u SIDA w Kolbuszowej.

IMG-20210615-201448.jpg

Jak się kolejno okazało żadna silikonowa rura nie pasuje między filtr a kolanko turbiny 😕
Po dłuższym namyśle i sprawdzeniu wszystkiego okazało się że turbo też nie jest fabryczne :scratch:
Jest to turbina od Vargas Turbocharges Tech. dedykowana dla platformy MQB. No fajnie myślę ale jak to spasować .....
Udało się tak..
IMG-20210727-203644.jpg IMG-20211107-124537.jpg IMG-20211107-124531.jpg

Więc idąc za ciosem odnowione też zostały hamulce po nieudolnych malunkach właściciela :scratch:

IMG-20210716-201456.jpg IMG-20210813-222404.jpg

Poprzedni właściciel tak pokochał swoje manetki przy kierownicy że nie mógł się z nimi rozstać więc musiałem dokupić ładne oryginalne
IMG-20211014-182012.jpg

z białą maską też fajnie wyglądał i grill black sline :)
IMG-20210724-122658.jpg

Poza tym parę poprawek w zawieszeniu, polakierowanie paru elementów, kupno ori grilla z PDC (w USA miał grill RS ale ja z uwagi na chromy na szybach wróciłem do ori)

Kiedy już wykonało się wszystko oczywiście trzeba zobaczyć jak to jeździ. 0-100 6,69 sekundy :shock: WTF ??

No i wyszło że trzeba jednak zrobić poprawkę w haldex (kodowanie) bo pali gumę jak BMW na zlocie.

Jednak z uwagi na wszystkie zmiany padła decyzja że ten program trzeba poprawić. S3 jeździło dosyć sprawnie czasy które wychodziły 0-100 to ok. 4,6 sek. Ładnie bulgotało i strzelało ale mimo to postanowiłem jechać do Gregora do Jasła.
Ale wcześniej żeby już nie robić lipy wymieniłem oryginalny cieniutki IC na większy do88 od dogbox.pl :thumbright:

IMG-20211028-084330.jpg IMG-20211028-094249.jpg

Finalny wygląd (prawie) jest zadowalający. Dobrą robotę robi obniżone zawieszenie (billstein B8 + sprężyny EMD)

IMG-20210823-154430.jpg IMG-20210823-154438.jpg IMG-20210823-154447.jpg

IMG-20210823-154457.jpg IMG-20210907-183345.jpg IMG-20210922-135706.jpg

IMG-20211107-124509.jpg IMG-20211002-114247.jpg

I teraz najważniejsze czyli strojenie u Grzegorza w Jaśle.
Po pierwsze silnik generował na programie z USA 380KM. Ale soft był zakodowany na tyle  że musieliśmy podjąć ryzyko nadpisania go fabrycznym. Po dłuższych bojach udało się to i można było robić program.
W sumie zeszło z tym autem ok. 3 dni. Jednak po tym co zrobił Grzesiek jest to inny samochód.
Program skrzyni, haldexu oraz samego silnika spowodował że samochodem jeździ się w dużo bardziej "cywilizowany" sposób niż wcześniej.

Czasy do "100" poprawiły się prawie o 1 sekundę. Aktualnie jest to 3,74. Wcześniej powtarzalne było ok. 4,6

Screenshot-2021-11-25-13-57-59-267-com-d

Moc wykreowana przez Gregora to 432KM / 502 NM

IMG-20211124-213122.jpg

Planów żadnych już raczej nie mam w stosunku do tego samochodu. Jest optymalnie. :cool:

Edytowane przez miro_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna S3, mocowo na bogato, poprawić końcówki wydechu, zmienić koło i jak dla mnie spojler ori z S3 bo jakoś ten słabo wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki już poprawione na którymś zdjęciu widać. A spojler jest w karbonie i jest większy od oryginalnego eskowego.

Koła założyłem takie jak miałem bo z USA przyjechała na jakimś badziewiu. Na wiosnę docelowo mają być 19".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wygląda, nie nachalnie co się ceni, taki niby sleeper ale nie do końca, czasy kręci piękne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, miro_x napisał:

 

Końcówki już poprawione na którymś zdjęciu widać.

 

A faktycznie :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duża poprawa po sofcie Gregora. Ok. 1 sekundy.

Nie wiem dlaczego w stanach był tak słabo wystrojony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stanach inne paliwo, a jedz na inną hamownie z ciekawości:)

Edytowane przez morelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Grześka pomiarom to już ufam. Jak się zrobi sucho to coś nagram z 0-100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem mieć jakieś porównanie:) no szkoda. A tak to bardzo fajna wozidło Gratuluję Oby służyło jak najdłużej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 10:58, miro_x napisał:

Niestety nie dojechała z USA część elementów zdemontowanych przez ubezpieczyciela więc sporo z nich musiałem kupić nowe.

W pudle w USA zostało dużo części które nie dojechały do Polski. 

Dlaczego nie dojechały te części ? Sam organizowałeś sprowadzenie tego samochodu do PL ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, granatowy napisał:

Dlaczego nie dojechały te części ? Sam organizowałeś sprowadzenie tego samochodu do PL ?

 

Nie. Przez jedną firmę ale nie do końa dopilnowali żeby zabrano z placu duże pudełko z częściami no i oczywiście go zapomnieli spakować. Z ciekawych rzeczy były tam różne osłony plastiki no i dolot z filtrem stożkowym. Musiałem odtworzyć wszystko na miejscu dlatego jest teraz dolot VWR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 11:48, marcin_o23 napisał:

Fajna S3, mocowo na bogato, poprawić końcówki wydechu, zmienić koło i jak dla mnie spojler ori z S3 bo jakoś ten słabo wygląda

Też bym tu widział ori spojler S3 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się w sumie podoba. Po zdjęciu srebrem folii okazało się że jest pod spodem karbon i źle to na żywo nie wygląda. 

 

 

Eska sprzedana. 

Edytowane przez miro_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...