Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 2.0 brd reakcja na pedał gazu


dudek94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Chcialbym sie was poradzić bo już nie mam pomysłów. 

Problem to Audi a4 2.0 brd 170 KM po modzie. 

Wyprogramowany dpf (usunięty fizycznie) i egr. 

Problem polega na tym że auto jak postoi dłużej to po odpaleniu nie reaguje na pedał gazu przez parę minut po czym wszystko wraca do normy. Czasem zareaguje 2-3 razy i później przez chwilę brał reakcji. 

Pompka elektryczna podaje 0,5 bara, nowy filtr paliwa, tandemowa na jalowym 4,5 bara na obrotach dobija do 10. Nowe oringi na pompkach. Kąt synchronizacji rozrządu +0,5. Korekcję na pompkach na zimnym w granicach 1,3-1,8 na ciepłym w granicach 0,5. Świece żarowe dobre grzeją (strasznie krótko jakieś 2s). Wszystkie czujniki sprawne pokazują temp, widzi obroty, pedał gazu też dobry. 

Co mogłem przeoczyć albo po prostu nie sprawdziłem?

Sterownik silnika hm?? 

Dziwna akcja jak odepnę czujnik temp płynu lub paliwa (nie ma żadnej różnicy) ale po odpięciu sterownik widzi przez 3s temp - 30 po czym pokazuje +40 mimo że czujniki odpięte (wiem że sterownik w razie awarii jednego bierze temp z drugiego, ale dlaczego przez 2s jest - 30 a później +40) i nawet swiece dłużej nie grzeją. 

Doradzi ktoś coś mądrego? Z góry dziękuję i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, udało się rozwiązać problem? Mam to samo, wszystko sprawdzone łącznie z pompowtryskami i nic, chociaż podejrzewam nadal pompowtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...