Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ciśnienie Oleju za niskie / pobór oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzień dobry,  nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam wątek z góry sorki :)

posiadam a4 b8 177km quattro  Cglc S-Tronic 2012r problem jest taki ze czasem w korku wyskakuje mi Ciśnienie oleju za niskie wyłącz silnik..

Ciśnienie oleju - bieg jałowy  0.7 bara, przy 2k obrotów  1.2 bara - rozgrzany do 90stopni.

bieg jalowy - 1.7 bara przy 2k obrotów  2.4 bara na zimnym silniku..

 

jedni mówią ze za niskie drudzy ze dobre ze w normie... 

a więc jak jest?

dodam ze pompa olejowa nowa, czujnik cisnienia to samo (wymiana czujnika wczoraj wiec jeszcze nic nie wyskoczylo)

drugi problem, pobór oleju.. na wymianie wlalem 5L, po 2 dniach pokazalo zeby dolać.  Wlalem 200ml i na następny dzien znowu min i zeby dolac, wlalem 800. Za dwa dni to samo. Wkurzyłem sie i ostatni raz wlalem teraz półtora litra i zobacze na ile km starczy...

 

silnik suchy bez wycieków,  końcówki normalne zadnej smoły,  nie kopci ani nic moc ma.

 

to moj 1 temat natej stronie mam nadziejęze dobrzr opisałem problem. 

dziękuję i pozdrawiam Posiadaczy a4 b8.

Edytowane przez ciapek6

Opublikowano

Jaki przebieg?? sprawdź dolot/turbo

Obyś nie miał tego przypadku j/n

 

Edytowane przez RALF76

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, RALF76 napisał:

Jaki przebieg?? sprawdź dolot/turbo

Obyś nie miał tego przypadku j/n

 

Jezu.... no to nieźle sie zapowiada..

 

Przebieg 165 tyś.

Sprawdzę 

  • 1 rok później...
Opublikowano

Ja miałem w maju 2022 podobny problem z żarciem oleju. Okazało się, że żarł go poprzez wadliwie działająca odmę. Problem w tym że w tym silniku znajduje ona się w przykrywie klawiatury -taki zawór z gumowa membraną. Podobno jest problem z wymiana samej membrany bo ciężko się do niej dostać nie uszkadzając przykrywy. Ja wymieniłem całą przykrywę, która nie była tania ale efekt satysfakcjonujący. Później dobrałem się do tej gumy i rzeczywiście był w niej mały wżer. Pomogło. Teraz pojawił się kolejny ból- taki jak piszesz wyżej z niskim ciśnieniem oleju. Masakra. Nie może być przecież spokojnie. Zacząłem czytać i siwieć. Może ktoś podpowie konkretnie na sowim przypadku jak pozbyć się problema zanim pół silnika się wymieni za grube miliony ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.