Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy może być taki zestaw opon ?


tony84

Rekomendowane odpowiedzi

witam. z racji iż mam zamiar zakupić alu mam mały problem, gdyż znalazłem fajny zestaw od s4 z oponkami przód: 225/45/17, tył: 255/45/17. i stąd moje pytanie. czy taki zestaw opon może być?? nie będzie to miało wpływu na nic?? abs nie będzie wariował z powodu sporej różnicy szerokości opon?? i przede wszystkim jak autko będzie na tym śmigało?? z góry dziekuję za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokość 8,5 cala, et 40[br]Dopisany: 19 Kwiecień 2009, 12:48_________________________________________________a przód przy tych parametrach wejdzie?? opona 225, felga 8,5, et40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne koła mogą ocierać o nadkola,a jeżeli założysz dystanse to mogą za bardzo wystawać po za obrys błotnika :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za szerokie i będą ocierać o błotnik?? koleś od którego mam je kupić miał ja na swoim a4b5 tylko nie wiem czy z dystansami czy bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód wejdzie a tył może być ciężko ale próbuj dla chcącego nic trudnego :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu jest więcej miejsca na oponki niż z przodu, więc przy tym ET powinno być ok, tym bardziej że jeździły w S4 B5.

Dystans nie jest konieczny, ale zawsze możesz dorzucić, jeśli zajdzie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu jest więcej miejsca na oponki niż z przodu

Tutaj chyba nie masz racji kolego :gwizdanie:

Ja zakładałem do siebie felgę z S6 8'' ET 35 z oponą 245/45 i na tyle dosłownie na styk to wchodziło, chodzi mi o to że opona była o jakieś 0,5 grubości palca od kielicha, a jeśli chodzi o błotnik to nie było tak źle :wink4: teraz jeżdżę na tych samych felgach z oponami 225/45 i jest ok :good: ale oponka 225 na feldze 8,5'' to będzie już ciekawie naciągnięta :naughty: A nie możesz dokupić 2 opon na tył? :rolleyes: Albo się wymienić gdzieś u wulkanizatora? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu jest więcej miejsca na oponki niż z przodu

Tutaj chyba nie masz racji kolego :gwizdanie:

Ja zakładałem do siebie felgę z S6 8'' ET 45 z oponą 245/45 i na tyle dosłownie na styk to wchodziło, chodzi mi o to że opona była o jakieś 0,5 grubości palca od kielicha, a jeśli chodzi o błotnik to nie było tak źle :wink4: teraz jeżdżę na tych samych felgach z oponami 225/45 i jest ok :good: ale oponka 225 na feldze 8,5'' to będzie już ciekawie naciągnięta :naughty: A nie możesz dokupić 2 opon na tył? :rolleyes: Albo się wymienić gdzieś u wulkanizatora? :)

225 na 8,5 cala to już jest mega ja mam na 8,5 cala opony 235 i już się ładnie naciągnęły :cool1: :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225 na 8,5 cala to już jest mega ja mam na 8,5 cala opony 235 i już się ładnie naciągnęły :cool1: :cool1:

Dokładnie :wink4: ja mam 225 na 8'' i wygląda to ładnie i uważam że jest to minimalna szerokość opony jak dla tej felgi :good: 215 już bym nie założył :no:[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2009, 09:36_________________________________________________Pomyliłem się (literówka/cyfrówka :naughty: ) i musiałem zmienić ET 2 posty wyżej... mam 35 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wystawaniem poza obrys auta to nie problem. dowodu mi nie zabiorą :gwizdanie: bardziej mi chodzi o to czy tylne wejdą i nie będą ocierały, no i jak takie laczki wpływają na jazdę. oraz czy różnica szerokości opon przód/tył nie będzie wpływała na działanie abs'u?? przednie oponki wg tabeli dopasowania opon do felgi są ok. na oponę 225 fela 8,5" to max, także może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ABSem nie powinieneś mieć problemu. Ja bym na Twoim miejscu na tył poszukał 235 bo te 255 to kawał opony, a poza tym będzie znaczna różnica w wysokości w porównaniu do przednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...