Jump to content

Wpadający pedał hamulca przy ostrym hamowaniu I blokowanie się w tym czasie kół


Patryk85
 Share

Recommended Posts

Witam jakiś czas temu zapaliły mi się kontrolki abs esp I zaczęła mrugać ta od ręcznego. Auto zostało oddane do mechanika oczywiście problem nie został rozwiązany.

Audi a4 b6 2002 1.9tdi avf 130km Quattro

Sterownik pompy oddałem do elektromechanika który naprawił go I zakodował. Kontrolki pogasły. Ale niestety problem pojawił się w momencie gdy chciałem sprawdzić czy działa abs I esp. Esp działa natomiast abs nie, przy ostrym hamowaniu pedał wpada w podłogę I koła stają w miejscu nawet gdy puszcze nogę z hamulca on dopiero po powiedzmy sekundzie odbije. Hamulce zostały Odpowietrzone. Na komputerze pokazywał się błąd czujnika ciśnienia pompy abs esp ten wkręcany. Czujnik został założony inny. Niestety bez rezultatów, dalej jest to samo. Dodam jeszcze że pompa która mam teraz w audi to ta która była w momencie gdy kupiłem to auto I wtedy abs działał normalnie więc stwierdziłem że oddam do naprawy elektronikę, a stwierdziłem tak dlatego ze gdy auto było u mechanika została założona cała druga pompa o tych samych numerach I działo się dokładnie to samo. Mechanik stwierdził że kanaliki w pompie lub uszczelniacze są uszkodzone. Więc założona została stara pompa o numerach 8E0614517A

Link to comment
Share on other sites

Pompa do wymiany.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 14.01.2022 o 19:07, Muskel1 napisał:

Pompa do wymiany.

Z tego co zauważyłem wynika ze blokuje się lewe przednie koło. Tak samo było na innej pompie z która stwierdził mechanik że jest coś nie tak. Założona została więc ta która była w momencie kupna auta I działała normalnie potem zaświeciły się kontrolki i się zaczęło. 

Więc skoro teraz na zupełnie innej pompie jest to samo I tak samo została zakodowana błędy Poznikały. (Został naprawiony sterownik) To może teraz szukać przyczyny w zacisku hamulca tłoczku lub przewodach? 

 

Edited by Patryk85
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...