Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MMI nie działa - Q7 2010r


Milub

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie potrzebuje pomocy. MMI ZDECHŁO CALKIEM. VCDS pokazuje że magistrala optyczna i elektryczna jest ok. Jest czarny ekran i nic nawet na ułamek sekundy się na nim nie wyświetla. Panel centralny jest również ciemny. Próbując włączyć mmi przyciskiem on slychac jedynie przez chwilę dysk twardy i po chwili cisza. Zalanie wzmacniacza nie wchodzi w grę sprawdzone. Panel centralny rowniez jak nowy. Swiatlowody spr swieca wszędzie wejścia i wyjścia petle zakładałem i nic to nie dało. Bezpieczniki sprawdzałem wszystkie i i są ok. Zmieniarką jest podświetlona i można ladowac cd dvd tez dziala mozna płytę włożyć i wyjąć.

Vcds loczy się tylko z 19 gateway ale reszta czyli wzmacniacz, mediaplayer 1   panel informacji i radio -nie może być osiągnięty.

Miałem problemy z akumulatorem z dwa razy byl odpalany na kable. Akumulator wymieniłem na nowy varty zakodowałem i tez nic to nie pomoglo.

Juz pomysły się skończyły w aso to pewnie skasują i i tak nie zrobia POMOCY jakieś pomysły filmiki rady cokolwiek .Pozdrawiam wszystkich Auto to Q7 .4.2 tdi 2010 rok

 

 

 

20220114_161409.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie mmi ? Basic High ?Jak paliłeś auto na kable mogło wywalić soft w mmi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tom A4 napisał:

Jakie mmi ? Basic High ?Jak paliłeś auto na kable mogło wywalić soft w mmi. 

Mmi 3g high miało by to sens  bo zasilanie sprawdzałem i wszędzie jest tylko jak chce się połączyć z danym modułem to vcds odpowiada ze nie może być osiągnięty. Idzie to jakoś sprawdzic  ze soft nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czarnego ekranu sam nie naprawisz. Bo partycja rozruchowa jest uszkodzona. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób tak jak ja zrobiłem, odłącz wszystko od zasilania - wypnij wszystkie wtyczki z przodu i z tyłu, swiatłowody, zasilanie itp. i wsadz je ponownie (zwiecha albo coś zaśniedziało)

 

coś się zwiesiło, mi padło po zmianach temperatur - elektryczne kostki mozesz spryskac plynem CONTACT Cleaner (broń boże nie pryskaj na światłowody)

 

też dzwoniłem do kilku magików (a to naciągacze) każdy co innego mi wmawiał, a tu okazałą sie błachostka - jeden chcial dysk HDD wymieniac , drugi rebaling procesora , trzeci cos jeszcze innego :D janusze biznesu

 

mi pomogło - MMI WSTAŁO

Edytowane przez CenturionM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk w tych nawigacjach pada ale to jest rzadkość , nikt tu nie chce nikogo naciągać może ty trafiłeś na naciągaczy. To nie basic że zrobisz reset i mmi wstanie. Kolego sprawdzał już bezpieczniki i światłowody. Jednostka high jest bardzo wrażliwa na skoki napięć ,a tu taka sytuacja miała miejsce. Nie psikaj żadnym kontakt sprayem on zostawia tłusty odsad , kup izopropanol i wszystkie wtyczki łącznie ze światłowodami możesz wyczyścić.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tom A4 napisał:

Dysk w tych nawigacjach pada ale to jest rzadkość , nikt tu nie chce nikogo naciągać może ty trafiłeś na naciągaczy. To nie basic że zrobisz reset i mmi wstanie. Kolego sprawdzał już bezpieczniki i światłowody. Jednostka high jest bardzo wrażliwa na skoki napięć ,a tu taka sytuacja miała miejsce. Nie psikaj żadnym kontakt sprayem on zostawia tłusty odsad , kup izopropanol i wszystkie wtyczki łącznie ze światłowodami możesz wyczyścić.

zadnym izopropanolem nie mozna czyscic swiatlowodów - po takim zabiegu narobi wiecej biedy jak zacieknie wiecej brudu niz bylo - widac po skanach ze polaczenia swiatlowodowe sa OK

 

contact zakonserwuje wtyczki elektryczne i styki elektryczne na przyszlosc wiec jest to dobry zabieg - contact nie przewodzi prądu

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

głównie chodzi o odpięcie kostek połaczeniowych i wpięcie ich spowrotem w tylnej jednostce nagłośnienia

 

do autora postu: powiedz czy pomogło?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj w błąd kontaktem możesz czyścic zawiasy w oborze, konserwacja styków tak ale nie ich czyszczenie. Poczytaj do czego używany jest izopropanol. 

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tom A4 napisał:

Nie wprowadzaj w błąd kontaktem możesz czyścic zawiasy w oborze. Poczytaj do czego jest izopropanol. 

BRAK MI SŁÓW NA CIEBIE

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciebie brak słów. Izopropanol to najczystszy alkohol stosuje się go do czyszczenia optyki. 

 

Edytowane przez Tom A4
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Tom A4 napisał:

Na ciebie brak słów. 

 

nie znasz się na elektronice więc nie wprowadzaj ludzi w błąd

Edytowane przez CenturionM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam się nie znasz jak zasyfi tym kontaktem światłowody to dopiero będzie płacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tom A4 napisał:

Na ciebie brak słów. Izopropanol to najczystszy alkohol stosuje się go do czyszczenia optyki. 

 

dzieki twojemu zabiegowi posadzi elektronicznie cały układ nagłosnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tom A4 napisał:

sam się nie znasz jak zasyfi tym kontaktem światłowody to dopiero będzie płacz. 

czytaj ze zrozumieniem - co pisałem wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dopiero bzdura :decayed: poprawiłeś mi humor na cały przyszły tydzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tom A4 napisał:

to dopiero bzdura :decayed: poprawiłeś mi humor na cały przyszły tydzień. 

zrobiles sobie antyreklame - bo IPA przewodzi elektryczność

 

Kontaktem może pryskać nawet przy podłączonym zasilaniu - bardzo chaotycznie i niedokładnie podchodzisz do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izopropanol odparowuje w 100% a antyreklamę sam sobie zrobiłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tom A4 napisał:

Izopropanol odparowuje w 100% a antyreklamę sam sobie zrobiłeś. 

odparowuje tak szybko - jest szybszy od elektryczności hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sam podchodzisz chaotycznie. Kto kazał właścicielowi czyścic coś na podłączonym napięciu? 

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tom A4 napisał:

Izopropanol odparowuje w 100% a antyreklamę sam sobie zrobiłeś. Sam podchodzisz chaotycznie. Kto kazał właścicielowi czyścic coś na podłączonym napięciu? 

aaaa i teraz glupio sie ci zrobilo ;-)

 

IPA nie zakonserwuje styków, a one lubią z czasem śniedzieć i problem powróci ;-)

 

p.s. skoro zajmujesz się konwersją usa na eu... posiadasz wszystkie Security Access Key? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...