Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t bfb szarpie i nie wkręca się w obroty


AIDS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Pisze pierwszy post i mogę nie być szczegółowy ale postaram się dobrze opisać mon problem. 

Mianowicie: nabyłem a4b7 z 2007r, po kilku dniach zaświecił się check (uboga mieszanka) z autem nic się nie działo do czasu serwisu olejowego(wiadomo filtry, oleje postawa po zakupie) po odebraniu auta od kolegi który ma zakład od razu zauważyłem że brakuje mu mocy i w okolicy 3-3.5 tys ob. Auto szarpie i słychać syczenie z intercoolera. Wróciłem, kolega podpia kompa i nic, 0 błędów, przejechaliśmy się kilka km a komputer nic nie pokazał. Postanowiliśmy że pojeżdżę trochę może jakiś błąd wyskoczy to wrócę na diagnozę kompem. Wyjechalem, dawałem mu trochę po garach aż intercooler rozwaliło, wróciłem na lawecie :/. Kolega wymienił, mówił że szarpanie w tym zakresie minęło ale na wyższych obrotach czasem się pojawia. Przeczyścił przepustnice, przedmucham przepływka i mówił że przeszło. Odebrałem i faktycznie było ok do czasu wymiany akumulatora, po wymianie odpaliłem auto i problem wrócił. Auto czasem na luzie nie wkręcalo się powyżej 4 tys a czasem kręcił się norlamnie ale już pod czas jazdy jakby się dusił i szarpał przy około tych 3 tys. Przejeździłem tak trochę i np. Na trasie 6 bieg gaz w podłodze i max 180km h po ponownym podlaczwniu kompa pokazał się błąd czujnika temp. Silnika, po przeczysczeniu go błąd zniknął ale objawy nie. Wróciłem do domu na drugi dzień wszystko ok lecz po 2 dniach znowu check ale jeździł normalnie aż do czasu kiedy usunąłem błąd. Po ponownym odpaleniu znów auto zamuliło. Nie mam już pomysłów co wymienić co zrobić żeby zdjagnozowac problem.. Może ktoś mi coś podpowie. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Właśnie chce zrobić ale nie bardzo ma u kogo.. dzisiaj podłączyłem OBD2 z apką na tel. żeby zaobserwować jaki jest przepływ powietrza przez przepływkę i było około 130 mg a koretka krótkoterminowa paliwa to około 8% to też chyba w normie. Może podpowiesz czy logi mogę zrobić takim małym urządzeniem z aplikacją czy muszę do jakiegoś mechanika/elektronika samochodowego się udać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vcds do pobrania z forum. Do samych logów zwykły kable z viakena około 70-80zł, a jak chcesz wszystkie moduły obsługiwać to hex can od skośnookich za 150 lub u nas za około 250-300zł. W razie co zapraszam, zrobię logi i może jeszcze coś wywróżę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz taka możliwość to mógłbym podjechać, może jakoś się dotoczę bo objawy mam teraz prawie cały czas.. :/

Edytowane przez AIDS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rzut beretem hehe. A w godzinach późno popołudniowych zastanę Cię w domu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AIDS napisał:

to rzut beretem hehe. A w godzinach późno popołudniowych zastanę Cię w domu? 

Odezwij się na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...