Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z dźwiękiem przy wciskaniu hamulca


Auditair

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktoś ogarnia co to może być, przy wciśnięciu hamulca raczej przy wolnej jeździe mam dziwny dźwięk takiego głośnego pojedynczego pstryknięcia, jakby ktoś głośno stuknął. Robiłem przesmarowanie prowadnic z przodu ale dźwięk jest dalej. Może ktoś miał coś takiego i to rozwiązał. Wydaje mi się że gdzie jarzmo stuka o coś ale nie wiem jak to ogarnąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Auditair napisał:

Ale rozkręcać jarzmo czy sprawdzić tak na zmontowanym? 

Na zamontowanym. Przy ruszaniu spod świateł nie na puknięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Patrykbfb napisał:

Na zamontowanym. Przy ruszaniu spod świateł nie na puknięcia?

Przy ruszaniu nie, właśnie tylko przy hamowaniu ale przy niskiej prędkości. Jak na przykład jest korek i sie rusza chamuje rusza chamuje non stop jest puk puk zaraz to sprawdzę 

Edytowane przez Auditair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Patrykbfb napisał:

Na zamontowanym. Przy ruszaniu spod świateł nie na puknięcia?

Właśnie sprawdziłem klocki się nie ruszają. Na YouTube oglądałem że te gumki co w środku są prowadnice się zużywają mają większy otwór z czasem i to może stukać. Myślisz że wymiana tych tulejek gumowych zestawem naprawczym by coś dała? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Auditair napisał:

Właśnie sprawdziłem klocki się nie ruszają. Na YouTube oglądałem że te gumki co w środku są prowadnice się zużywają mają większy otwór z czasem i to może stukać. Myślisz że wymiana tych tulejek gumowych zestawem naprawczym by coś dała? 

Można spróbować zestaw nie jest drogi. Miałem takie pukanie pojedyńcze kiedyś u siebie ale przy ruszaniu też to było wtedy okazało się że poduszka silnika od spodu była urwana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Patrykbfb napisał:

Można spróbować zestaw nie jest drogi. Miałem takie pukanie pojedyńcze kiedyś u siebie ale przy ruszaniu też to było wtedy okazało się że poduszka silnika od spodu była urwana.

Miałem kiedyś dwa lata temu takie pukanie w tym aucie, była wymiana klocków i cisza, teraz wymieniłem tarcze i klocki i znowu jak kiedyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...