Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z cieczą chłodząca 3.0 TDI


Presnar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno kupiłem audi a4 b8 3.0 tdi z mankamentem od strony cieczy chłodzącej poprzedni właściciel wymieniał pompę wody w skutek jej uszkodzenia zbiorniczek wyrównawczy jest cały w brązowym osadzie oczywiście jestem już umówimy na czyszczenie układu chłodzenia ale najbardzej martwi mnie to ze zauważyłem ze płynu ubywa nie znalazłem żadnych wycieków oczyścić patrząc powierzchownie czy możliwe ze pompa się uszczelnia, dopasowuje ? Czy gościu po prostu coś zle zamontował czy problem leży gdzieś indziej dzięki za pomoc pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rocznik się zgadza z tym co masz ustawione w profilu, czyli 2014r. to masz silnik CDUC bądź CKVC Clean Diesel (ustaw proszę  poprawnie w profilu). Te silniki mają problem z plastikowym króćcem od płynu, znajdującym się między głowicami. Dodatkowo z kilkoma uszczelkami. Efekt jest właśnie taki, że ubywa płynu, który gromadzi się między głowicami i powoli spływa po silniku oraz w zbiorniczku znajduje się brązowa maź. Ściągnij plastikową pokrywę silnika i zaświeć latarką na górę bloku silnika między głowicami. Możliwe, że masz tam już  jeziorko.

Miałem to samo w B8 w CDUC parę lat temu.

Tutaj jest ten problem dość ładnie opisany. 

 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się jakie koszty naprawy generuje wyciek między głowicami ?koszty dobrania się do tego wraz z całym zestawem uszczelniaczy, tez mam silnik CDUC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 2018r. zapłaciłem 972 € w ASO. Tu masz na rachunku widoczne nr. wszystkich części, które wymienili.

20220206_175028.jpg

20220206_175020.jpg

20220206_175007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...