Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 2001 Miga bremse


Farmaceuta

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, 

Dzisiaj spotkała mnie przykra sytuacja, Wsiadam do samochodu pod sklepem, przekręcam kluczyk i nagle zaczęły migać mi wszystkie kontrolki na desce i czerwony "Bremse", któremu towarzyły 3 piknięcia. Czekanie nic nie dało. Samochód kręcił, ale nie chciał odpalić. Musiałem bardzo delikatnie przekręcić kluczyk w lewo, poczekać chwilę, znowu przekręcić w prawo i dopiero wtedy odpalił. 
- Nie jest to wina akumulatora, bo nie ma nawet 6 miesięcy. Cały czas odpala od strzała. Kiedy kończył się poprzedni to nic takiego się nie pojawiało, samochód po prostu nie chciał odpalić.

- Płyn hamulcowy w normie, sprawdzam stan wszystkich co tydzień (silnik lubi wypić trochę oleju :D ) 

 

Od 5 miesięcy jeżdzę z kontrolkami ABS i ESP, ale pokazują się tylko i wyłącznie w deszczowe dni. Jak jest sucho to nie wyskakują. Oba systemy działają prawidłowo, więc uznałem, że to zapewne tylko czujnik. W dodatku problem pojawił się dopiero dzisiaj. 

- Klocki i tarcze też w porządku

Jakieś inne przyczyny? Wymieniałem dzisiaj żarówki postojowe, ale nie wiem, czy to moze mieć jakikolwiek związek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS i odczyt błędów i będzie coś więcej widać, tylko najlepiej jak ten błąd będzie na FISIE bo jak zgaśnie to może nie być zapisany w sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na zimnym  silniku Ci się to nie dzieje to obstawiam sterownik ABS-u do regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu do komputera wyrzuciło kilka stron błędów. Winowajcą okazała się.... kostka stacyjki. Dobry mechanik zdiagnozował mi to w 3 minuty. Dzięki temu, że zaopatruje się w części w firmie w krórej pracuję to za diagnozę i wymianę (nie wliczając kostki, którą sam kupiłem) skasował mnie 100 zł. Za samą kostkę z febiego po zniżkach pracowniczych dałem około 20-25 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...