Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alarm/Syrena alarmu


lukcy77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pacjent a4b8 może ktoś przerabiał temat i pomoże. Nie działa mi syrena alarmu podczas zamykania mrugnie tylko kierunkami bez potwierdzenia dzwiekowego ( wczesniej działała). Jest błąd syrenki w kompie. Wymieniłem na drugą. Dalej to samo nie działa. Więc teraz pytanie czy szukać w kablach jakieś przyczyny czy jak ? Dodam że zawsze na myjce jak myłem to sobie piszczała ( posiada Keyless) nie wiem czy to ma coś do tego ale chyba też tak nie powinno być. 
Ktoś już tak miał rozwiązał problem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak fabryczny. Kucze dziś nie dam rady już tego zrobić ale jutro jak coś. Bład był ten 01134 - alarm horn (h12) ale to pewnie nic nam nie pomoże bład był tylko w module komfortu. Po za tym było czysto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał czas to wrzuć. Autoscan to pierwszy krok przy diagnozowaniu elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź okablowanie i wtykę. Błąd świadczy o braku sygnału. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest trzypinowa kostka jak dobrze pamiętam. Jak to zbadać miernikiem aby mieć pewność że dochodzi właściwy prąd.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trójpinowa.  Pin 1 brązowy masa, pin 2 czarno-żółty pewnie sygnałowy ze sterownika komfortu z pinu nr 7 czarnej 12 pinowej kostki przy sterowniku komfortu. Pin 3 czerwono-zielony zacisk 30a, czyli 12V z bezpiecznika nr. 38 z puszki po lewej stronie deski. Przewód ten rozwidla się i jeden idzie na bezpiecznik a drugi idzie do sterownika komfortu, także na czarną 12 pinową kostkę, na pin nr. 8 w sterowniku komfortu. 

20220407_181954.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyczeprujaca odpowiedź :D Będę mierzył miernikiem może mi się uda coś zlokazliować. Wyskoczyl ostatnio blad zacisk 30 w wspomaganiu kierwonicy, ale to niewiem czy nie od tego że aku na postoju prawie rozładowałem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...