Skocz do zawartości
IGNOROWANY

110Ah kończy żywot po 12 latach, Varta czy Autopart?


Stachu Jones

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przez ostatnie 3 tygodnie wyskakiwał mi komunikat battery weak, przy czym 2 dni temu, miałem problem z odpaleniem samochodu, musiałem podładować przez 15 minut (o.O) baterię i samochód uruchomił silnik. Akumulator 12 letni, jeszcze oryginalny (Varta 110Ah). Można wnioskować, że bateria kończy swój żywot- a nigdy wcześniej nie miałem z rozruchem problemów nawet przy -15 stopni. 

Zastanawiam się nad Vartą/Bosch oraz polskim Autopart. Czy ktoś może montował już użytkuje tej firmy akumulator? Na internecie jest dość sporo pozytywnych opinii. Różnica między Vartą, a Autopart to raptem 180 zł, ale Autopart (420 zł) mogę kupić na miejscu i w razie problemów jestem w stanie szybko ją dostarczyć do sklepu. Natomiast Varta na allegro 550 zł (plus 80 zł przesyłka), natomiast w sklepie we Włocławku 700 zł.

No i pytanie czy warto dopłacać czy lepiej wziąć tego Autoparta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Boscha. Miałem go w mocnych bmw i zero problemów  , a użytkowane były w mrożnej Norwegii.

Inna sprawa jak jeżdzisz na krótkich dystansach to aku bedzie niedoładowywany i szybciej straci swoją pojemność niezależnie od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy mam 35 km w jedną stronę. Jeżdżę 5 lat i nigdy mnie nie zawiodła przy starcie. Nawet w duże mrozy.

Edytowane przez Stachu Jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Varta po 5 latach ledwie już daje radę w benzynie garażowanej w ciepłym. Drugi raz nie kupię.

Najlepiej rozejrzyj się za marką, która chce wejść na rynek lub z kimś konkurować. Może uda się trafić dobrze wykonany akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polcam Molla, a tak naprawdę zależy czy akumulator to "leżak" czy też nie. Najlepiej kupować stacjonarnie i obadać przed zakupem czy dany egzemplarz posiada dane parametry. Jeżeli wszystko będzie zgodne z opisem to każdy aku będzie służyc czy to Varta, Bosch czy Moll. Mam znajomego pracującego w sklepie motoryzacyjnym i mówił, że akumulatory potrafią już z hurtowni przyjechać szroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...