Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujniki parkowania piszczą po zapaleniu świateł


Rayek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.03.2023 o 17:34, Mondzio_s23 napisał(a):

Siema mam ten sam problem co ty ogarnąłeś to jakoś ?

Witam. W mojej A4 też to samo po wymianie czujnika, czy coś się rozwiązało? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2023 o 12:54, Homiczek napisał(a):

Hejka :) kope lat mnie na spocie nie było

 

A tu moduł org B6 i taki sam kupiłem

 

Czy can czy nie to pewnie jest różnica, ale w B6 to PDC komunikuje się wewnętrznie z zegarami czy modułem komfortu po wewnętrznym canie. A w B7 to może być podpięte bezpośrednio do zewnętrznego cana. nieważne :)

 

Ale właśnie popatrzyłem na schematy i dojrzałem linię 'L' - tą starą. I jak będę mieć chwilę to zrobię sobie prosty układ i odpale w domu drugi moduł PDC i spróbuję się z nim skomunikować vagiem.

 

Bo póki co sprawdziłem czy nie ma wody pod aku i tam sucho, a moduł od paru dni nie zapiszczał nawet. Dzisiaj jeszcze przyjdzie czujnik na skrzynie, bo mam pewne podejrzenia że obecny mógł coś przerywać. Niby taki drobiazg, a tu nie wiadomo co się dzieje ?

 

Tak dla potomnych :) Problem rozwiązany.

 

Winowajcą był głośniczek !@!grrrrzzzzzz@^$#@%@##

 

Pewnie robiło się w nim zwarcie, bo powodował że moduł nie działał, ani nie łączył się vagiem.

 

 

Mam teraz ze dwa moduły w zapasie ;D i jeden czujnik ?

Edytowane przez Homiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2022 o 09:07, Rayek napisał(a):

Mam dość spory problem, może ktoś już przerabiał coś podobnego - kupiłem A4 B7 z niesprawnymi czujnikami cofania, oddałem auto do mechanika, ten wymienił mi moduł PDC i 2 z 4 czujników, to pomogło i czujniki teoretycznie zaczęły działać, ale nadal jest inny problem.

 

Gdy wrzucam wsteczny przy zgaszonych światłach to wszystko działa jak należy, czujniki poprawnie odczytują odległość, problem się zaczyna w momencie zapalenia świateł (nieważne czy mijania czy dzienne DRL, na obu jest to samo), czujniki wariują i co chwila odczytuje błędną odległość przez co dostaję takie sygnały jakby ktoś mi biegał za autem mimo że stoję na pustym polu, mój mechanik jedyne co robił to wymieniał 3 razy 2 z 4 czujników na nowe ale to niczego nie zmienia i problem cały czas występuje, po 3 wymianie stwierdził że pierwszy raz się spotyka z czymś takim i nie wie co jeszcze może zrobić dlatego chciałem spróbować samemu się za to zabrać.

 

Na ten moment jedyne co udało mi się ustalić to to, że gdy odłączyłem oba tylne światła lewe to czujniki przestały piszczeć bez powodu mimo włączenia pozostałych świateł.

 

Jakieś pomysły co dalej? Byłbym bardzo wdzięczny.

Hej. Czy rozwiązałeś i jak,  ten problem z piszczeniem czujników przy włączonych światłach. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...