Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie/oceny audi a4 b8


xenone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jakoś w sierpniu planuję zakupić sobie audi a4 b8. Opinii na temat tego auta jest bardzo wiele. Niektórzy odradzają silnik TFSI, niektórzy odradzają silnik TDI - masa opinii.
Dlatego piszę ten temat, żeby się dowiedzieć od osób, które owe auto posiadają, co i jak jest. Mój przedział cenowy, to +/- 30k. W tę cenę wchodzą takie typy audi:

  • 1.8 TFSI - przebieg od 160k w górę,
  • 2.0 TFSI - przebieg od 190/200k w górę,
  • 2.0 TDI - przebieg od +/- 220k w górę.

Nie chcę brać żadnego 2.7 TDI, ze względu na większe spalanie/droższe ubezpieczenie. Co do auta, będę szukał sobie w sedanie, bo po prostu w avant-cie jest dla mnie za duże. Nie chcę też brać tych audi, co mają 120hp. Minimum te 143 w dieselu. 
I teraz moje pytanie do Was, jak to jest w silnikach TFSI? Tak wiem, wada olejowa, ale szczerze - co ile trzeba dolewać ten olej? Słyszałem też od znajomego mechanika, że w silnikach TFSI psuje się elektryka i żeby ON tego auta nie brał. Za to drugi mi mówi, że jak najbardziej TFSI, że TDI w tym audi jest wadliwe. 

Z góry dziękuję wszystkim osobą, co się wypowiedzą i przybliżą mi temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była masa podobnych tematów, ciężko poszukać. Tfsi mają wadę olejową i potrafią brać 1l na 500km. Po dobrym remoncie nie biorą nic. 

Powodzenia w zakupach i weryfikacji od dawna znanych faktów na temat modelu b8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...