Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lokalizacja połączenia elektrycznego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Prosze o pomoc w zlokalizowaniu połączenia widocznego na schemacie:

Chodzi o te 3 połączenia od włącznika świateł hamowania. A18 A24 oraz A154. W którym dokładnie miejscu fizycznie się one znajdują? 

Tylko to zostało mi do sprawdzenia przed odesłaniem sterownika ABS do ekspertyzy.

 

POZDRAWIAM

Screenshot_20220513-214013_Chrome.thumb.jpg.390f4d8403156c72fdd536bf5189009b.jpg

Opublikowano

Na pewno masz dobry schemat? Tam są 4 piny,wychodzą przewody do wtyczki 17 pin zielonej w słupku A po lewej,a same połączenia są gdzieś w wiązce pomiędzy przełacznikem stopu a tą wtyczką 17 pin(zgrzane ). Szukaj biało-czerwonego i czerwono-czarnego ,przechodzą z 1mm² na 0,22mm². Idź od strony wtyczki.

 

 

 

Screenshot_20220515-193550_Samsung Notes.jpg

Edytowane przez pila24

Opublikowano
  • Autor

Schemat wzięty z Elsy i do tego rocznika. Też się zdziwiłem że są 4 przewody. Tak jak piszesz jest bialoczerwony oraz czarnoczerowny. Przy wtyczce grubsze a przy kostce zielonej cienkie. Pozostałe dwa przewody idą ze skrzynki bezpieczników do wtyczki. Szukam tych połączeń w celu upewnienia się, że przewody nie rozchodzą się gdzieś jeszcze. Prawdopodobnie na tym odcinku mam zwarcie i ABS szaleje tj; wykrzyknik na fisie, brak ABS/ESP oraz prędkościomierza. Na vagu błędy dot. Braku komunikacji z ABS oraz włącznik świateł hamowania zwarcie do plusa. Zostało mi tylko to do sprawdzenia a wiązka od wtyczki idzie gdzieś wgłąb deski rozdzielczej. Za zegarami nic nie ma bo patrzyłem.

Opublikowano
Godzinę temu, Gibon91 napisał:

Schemat wzięty z Elsy i do tego rocznika. Też się zdziwiłem że są 4 przewody. Tak jak piszesz jest bialoczerwony oraz czarnoczerowny. Przy wtyczce grubsze a przy kostce zielonej cienkie. Pozostałe dwa przewody idą ze skrzynki bezpieczników do wtyczki. Szukam tych połączeń w celu upewnienia się, że przewody nie rozchodzą się gdzieś jeszcze. Prawdopodobnie na tym odcinku mam zwarcie i ABS szaleje tj; wykrzyknik na fisie, brak ABS/ESP oraz prędkościomierza. Na vagu błędy dot. Braku komunikacji z ABS oraz włącznik świateł hamowania zwarcie do plusa. Zostało mi tylko to do sprawdzenia a wiązka od wtyczki idzie gdzieś wgłąb deski rozdzielczej. Za zegarami nic nie ma bo patrzyłem.

Przedzwoń przewody od wtyczki sterownika ABS do tej zielonej wtyczki aby wykluczyć zwarcie/przerwę. Czyli 32 do 6 i 37 do 7 czy jest ciągłość i 32 do 37 czy jest zwarcie (przy odpiętym czujniku stopu). Jeżeli jest ok,to możliwe że sterownik ABS pada,wówczas generuje różne błędy.

Edytowane przez pila24

Opublikowano
  • Autor
35 minut temu, pila24 napisał:

Przedzwoń przewody od wtyczki sterownika ABS do tej zielonej wtyczki aby wykluczyć zwarcie/przerwę. Czyli 32 do 6 i 37 do 7 czy jest ciągłość i 32 do 37 czy jest zwarcie (przy odpiętym czujniku stopu). Jeżeli jest ok,to możliwe że sterownik ABS pada,wówczas generuje różne błędy.

ABS generuje tylko ten błąd od dłuższego czasu. W dniu dzisiejszym sprawdzałem to o czym piszesz. Oba przewody, między wtyczką przy czujniku a zieloną wtyczka w słupku "A", mają przebicie do plusa. Po przeprowadzeniu dwóch nowych przewodów między wtyczką a zieloną wtyczka w słupku A błąd dalej wyrzuca, dlatego chciałem się upewnić co do tych połączeń z pierwszego posta. Odcinek między ABS a zieloną wtyczka w słupku A jest w porządku.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.