Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania silnika


valve867

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim aucie występują dziwne drgania. Mianowicie drga drazek zmiany biegow oraz ogólnie całe auto, lecz wyczuwalne drgania są tylko na drążku. Drgania występują tylko na postoju, podczas jazdy nic nie drży, również jeśli wrzucę na luz ale pojazd się toczy to drgania nie występują. Wciśnięcie sprzegla nie wypływa na drgania. Po dodaniu lekko gazu drgania ustają, podczas wypalania dpf drgania również nie występują. W paru tematach widzialem, że odpowiedzialny za te drgania może być zawór na listwie CR. Poniżej zamieszczam film z vcds, pomiar robiłem na rozgrzanym silniku. Jak myślicie, czy u mnie również za drgania może być odpowiedzialny zawór? Dodam, że komputer nie pokazuje żadnych błędów. Będę wdzięczny za każdą pomoc. Silnik cglc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. 

Link do filmu działa? Bo nie wiem czy ustawilem dobrze prywatność. I każdy z linku może go odtworzyć 

Edytowane przez valve867
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta wtryskiwaczy to tylko jeden z parametrów w zasadzie sterowania nimi przez komputer.  Sam zawór na listwie możesz wyczyścić, jest tam magnes i jak są jakieś opiłki to pierwsze pojawią się na nim. A odnośnie wtryskiwaczy, może nie w audi, ale w Alfie miałem taki problem jak Ty, gdy wypalał dpf było okej, problemem okazał się jeden wtryskiwacz, ktory mial korekte dobrą ;) 

Dodatkowo do sprawdzenia dwumasa, poduchy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dwumas był już sprawdzany, miałem wcześniej drgania podczas przyspieszania, odpowiedzialna za to była podkładka pod wtryskiem.

Czy mogę jeszcze jakoś sprawdzić te wtryski w vcds? Czy jedyna opcja to na stół? 

Edytowane przez valve867
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, musze więc znaleźć jakiś warsztat który mi to sprawdzi. 

Poki co znalazłem filmik z drganiami, gosc z filmu zresetował wartości wyuczone. Zrobiłem u siebie to samo i mam wrażenie, że drgania i ogólnie nierównomierna praca silnika się zwiększyły. Czy to może być trop do zaworu czy poprostu cos zepsułem tym zabiegiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, niestety temat auta został odłożony aż do tego tygodnia. W tym tygodniu razem z kolegą wyjęliśmy wtryski i tutaj duże zdziwienie. Poprzedni warsztat który wymieniał podkladki pod wtryskami wymienił tylko podkladki na 2 wtryskach, z resztą na inne niż być powinny, każdy z wtrysków miał przedmuchy. Wysłaliśmy od razu wtryski do sprawdzenia, na szczęście wszystko z nimi jest w normie oraz brak opiłków :D po zamontowaniu nowych podkładek, nowych śrub oraz przeczyszczeniu wszystkiego problem ustal. Nareszcie mogę się cieszyć autem i w końcu jeździ tak jak powinno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...