Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bezpiecznik wentylatora?


tomashLW

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Pani czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie mam szukać bezpiecznika wentylatorów chłodnicy? Zanim dobiorę się do kostki żeby sprawdzić czy mają prąd chciałbym sprawdzić bezpiecznik o ile w ogóle jest bo patrzyłem w manualu na myAudi.com.pl i nie znalazłem gdzie znajduje się ten bezpiecznik... Wentylatory nie odpalają się w ogóle ani podczas jazdy ani na postoju ani jak włączam klimatyzację, komputerem też nie idzie ich załączyć, błędów nie pokazuje żadnych... Jak by ktoś mógł mnie naprowadzić na ten bezpiecznik będę bardzo wdzięczny... Auto to Audi A4 B8 2.0tdi CAGA sedan 2009r

Z góry bardzo dziękuję za każdą podpowiedź

Edytowane przez tomashLW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij poprawnie profil, nie będziesz musiał za każdym razem pisać o jaki samochód biega:wink:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden wentylator zasilany jest ze sterownika J293 siedzącego pod wentylatorami. Sterownik J293 zasilany jest z bezpiecznika nr.1 na poniższym rysunku (podszybie).

Drugi wentylator zasilany jest ze sterownika J671 siedzącego pod wentylatorami. J671 zasilany jest z bezpiecznika nr. 2 na poniższym rysunku.

Bezpieczniki mają wartości w zależności od mocy wentylatorow 40A lub 60A.

20220617_213548.jpg

Edytowane przez Muskel1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widoczna jest wartość 60A. Taki też musisz włożyć  Musisz zbadać przyczynę spalenia. Albo sterownik lub wiązka mają gdzieś zwarcie lub wentylator może ma zwarcie lub jest zatarty i ciężko chodzi. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem uszkodzony ten sterownik przy wentylatorach, wymieniłem na nowy i nadal nie działały więc pomyślałem że pewnie bezpiecznik ale nigdzie nie mogłem znaleźć. Wentylatory się obracają, nie stoją kółkiem więc może po wymianie bezpiecznika w końcu wszystko ruszy! Raz jeszcze naprawdę bardzo Ci dziękuję bo pomogłeś cholernie dużo! Jak się gdzieś kiedys przypadkiem zgadamy że to Ty mi podpowiedziałeś z bezpiecznikiem, masz kratę dobrego piwka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co:hi:Powinno ruszyć jeżeli przyczyną był tylko uszkodzony sterownik.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie bezpiecznika wentylatory ruszyły! Raz jeszcze WIELKIE DZIEKI dla kolegi Muskel1!!!???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...