Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie silnika na jałowym biegu na PB jak zimny


Busiek100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Auto to audi a4 b5 1.8 ADR + LPG. Problem jest na biegu jałowym, dziwnie pali, po odpaleniu jakby się telepał. Ostatnio nawet gaśnie za pierwszym razem podczas odpalania. Nie wiem jak to opisać. Na LPG nie zauważyłem problemu.

Panowie potrzebuje trafnej diagnozy, a mianowicie dzisiaj po podłączeniu się kompem okazało się, że na PB sonda lambda stoi na jałowym i korekta jest 25%. Po przełączeniu na LPG następuje poprawa sonda oscyluje i pracuje prawidłowo. Błędów brak. Reset ustawień sterownika nic nie pomógł. W załączeniu log statyczny z przełączaniem paliwa. Czyżby lał któryś wtrysk benzynowy???? Z góry dziękuje za pomoc.

LOG-01-001-007-006.csv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego troszku za mało danych, tak mi się wydaje przynajmniej.

Ja tu chyba widzę coś nie tak z mieszanką bo korekta lambda na poziomie czasem nawet 1,08 to już hoho, mieszanka nie palna tak naprawdę to już od 1,03  i w górę. Bo i zapłon chyba nisko jak dla adr bo 4,5 stopnia , powinno być ok 12. Pewnie sterownik zbija w doł.

Ale ja za dużo aż tak nie miałem do czynienia z tym motorem, brat miał więc kilka razy tam coś lukałem ale nie jestem specem od niego.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...