Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana klapy bagażnika A4 B6


h2el

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jeśli powielam temat to najmocniej przepraszam ale nie znalazłem dokładnie tego co mnie interesuje.

Zabieram się do wymiany klapy bagażnika mojej A4 B6 Avant. Bardzo bym prosił o jakieś serwisówki gdzie i w jakim miejscu mam odkręcać, odpinać itp. Może jest jakiś filmik?

Bardzo interesuje mnie demontaż boczków wewnątrz - tam gdzie są kostki. Nigdzie nie mogłem znaleźć gdzie one są. Mam klapę z kablami zakończonymi kostkami i chciałbym się dostać do miejsca gdzie mam je powpinać. Chyba, że to jest bardziej uciążliwe i lepiej byłoby zachować stare wiązki i wpinać bezpośrednio w elementy w samej klapie.

Bardzo proszę o pomoc a konkretnie o jakieś zdjęcia, serwisówki, grafiki.

Z góry ślicznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kostki do odpięcia żeby zdemontować klapę są w klapie pod tapicerką,boczków nie musisz ruszać,zdemontuj tapicerkę z klapy i będziesz wiedział co i jak ,trzyma się na 4 wkrętach ,reszta to zatrzaski,po zdjęciu tapicerki 2 wkręty trzymają górny plastik wokół szyby,więcej poniżej

 

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana klapy jest w miarę prosta,demontujesz wszystkie plastiki,wykręcasz cały osprzęt,odpinasz przewody i przeciągasz je obok zawiasów,na koniec podkładasz coś pomiędzy klapę a dach i odkręcasz zawiasy. Po tym odpinasz siłowniki i ściągasz klapę. Spokojnie można to wykonać samemu w około 2 godziny łącznie ze spasowaniem. Jakieś 9 dni temu wymieniałem.

 

received_325805742915354.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Czyli wygląda na to, że łatwiej jest zostawić swoją wiązkę i odczepić wszystkie kostki z klapy.

Myślałem że nie będę musiał ściągać całej tapicerki z klapy tylko podpiąć kostki które mam w nowej klapie w boczkach bagażnika. Klapę kupiłem kompletną z wiązkami dlatego było moje pytanie o znalezienie tych kostek w bagażniku. Wydawało mi się to mniej czasochłonne. Tylko nigdzie nie mogę znaleźć jak się dostać do kostek wewnątrz bagażnika ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...