Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z diag nostyką


andrey178

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, opiszę problem.

Zaczęło się od tego że zaczęła wyłączać mi się klimatyzacja podczas jazdy, w domu podpinam kompa i zonk... brak napięcia na złączu obd w aucie, bezpieczniki z prawej i lewej str. deski sprawdzone, wszystkie ok, gdzie jeszcze mogę szukać czegoś podejrzanego ? dodam jeszcze że po podpięciu +12 na krótko do obd nie znajduje żadnego sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałeś już wcześniej to auto pod kompa? Mogłeś się kiedyś połączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kilkukrotnie i nigdy problemu nie było, dodam że ostatnio dokładałem cyfrową zmieniarkę tylko nie wiem czy to ma jakiś związek z tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze obd2 dostaje napięcie z bezpiecznika nr. 5 w rzędzie ST2. Wyciągnij kilkukrotnie ten bezpiecznik, następnie sprawdź czy na złączu pojawia się napięcie na pinie nr. 20.

20220703_212259.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diwne jest to że napięcie na bezpieczniku jest z tym że po włączeniu zapłonu, dziś posprawdzam przejście od bezpiecznika do gniazda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie, z braku czasu dziś znów zajrza do gniazda, brak przejścia pomiędzy plusem w gnieździe a bezpiecznikiem, jeżeli ktoś posiada to prosił bym o schemat gniazda gdzie idą kąkretne przewody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie ma czegoś takiego. Schematy elektryczne nie pokazują którędy wiązki biegną. Musisz sam porozbierać i posprawdzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działało w ogóle kiedyś to złącze diagnostyczne? Czy już tak kupiłeś to auto?

Być może poprzedni właściciel celowo "uziemił" złącze jako zabezpieczenie antykradzieżowe.

Zgodnie ze schematem:

przewód czarno-niebieski z bezpiecznika nr. 7 rzędu ST1 (na powyższym rysunku) na pin nr.1 złącza obd2

przewód czerwono-żółty z bezpiecznika nr. 11 rzędu ST2 (na powyższym rysunku) na pin nr. 16 złącza obd2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone, brak przejść...

Normalnie ręce opadają, wszystko działało, ostatnio ustawiałem kompem xenony, na domoar złego dziś klima przestała działać, nawet nie ma jak kompa podpiąć?

Pytanie, jeśli spróbuję podpiąć do obd w aucie na krótko z bezpieczników to raczej nie powinno się nic dziwnego stać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, pomiędzy tymi dwoma bezpiecznikami a obd coś jeszcze jest czy są podłączone bezpośrednio do gniazda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schematach nie widać by były gdzieś po drodze łączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, podpinam bezpośrednio do gniazda i zobaczymy, bardzo Ci dziękuję za pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięte bezpośrednio, zasilanie jest ale brak łączności z czym kolwiek, nie wiem jakie inne opcje zostają, po wiązce pod deską nie widć śladów ingerencji, gdyby było wiadomo które kable gdzie podpiąć na krótko to jakoś bym znalazł przyczynę, wiązka silnika była grzebana, widać jakieś łączenia kabli i to tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć w czym problem skoro w wiązkach było grzebane. Pewnie brakuje w złączu obd2 jeszcze CANów dlatego nie ma łączności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może gdzie resztę kabli z obd ma być podpięte? Na jakimś schemacie nie będzie tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, andrey178 napisał:

Wiesz może gdzie resztę kabli z obd ma być podpięte? Na jakimś schemacie nie będzie tego?

Na schematach zeszytów naprawczych można sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obd2 pinout:

- pin nr. 14 - CAN low, pomarańczowo-brązowy, idzie do sterownika Gateway na 20-to pinową kostkę (A2), na pin nr. 9

- pin nr. 6 CAN high, pomarańczowo-czerwony, idzie do sterownika Gateway na 20-to pinową kostkę (A2), na pin nr. 19

Sterownik Gateway siedzi pod deską (na poniższym rysunek).

 

20220720_202953.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...