Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprężyny


Patryk_audi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam takie pytanie, jakie sprężyny kupić na przód. Problem w tym że z tyłu mam nowe sprężyny standardowe i tyl fajnie siedzi a z przodu nie wymieniałem sprężyn, a chce wymienic bo przód mam bardzo wysoko  sporo wyżej niż tył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobną sytuację i też zbieram vinformacje na ten temat , o kilku lektórach przeczytanych na forum  wnioskuję  że koledzy zakładają sprężyny Elbach pro kit  - 30 mm, jedni piszą  że są miekie jak 1BA inni zaś piszą że są sztywniejszy niż seria i czuć jazdą dziure , i jak tu być mądrym , ja rozważam albo te czarne Elbach pro kit - 30 mm albo seryjny  amortyzator i sprezyne które są dedykowane pod zawieche 1BE tzn one są - 20 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zamiera, tylko ile można pisać o tym samym? Jest obszerny temat z wieloma stronami treści, wałkowany przez lata i już chyba wszystko zostało tam napisane. Trzeba poświęcić czas poczytać i zebrane informacje dostosować pod własne auto i potrzeby. Tyle i aż tyle, ale wiadomo łatwiej napisać nowy post z pytaniem i czekać aż ktoś poda nam gotowca na tacy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz kolego  warto wałkować ten sam temat chociaż że względu na chwilowe zauroczenie np Elbachem , po  np  1 roku  użytkowania nie jeden chciałby wycofać się z tego co zachwalał wcześniej , czas użytkowania  pokazuje całą prawde, po przez upływ kilku miesięcy, lat np dany producent może się popsuć z produkcją poszczególnych części lub odwrotnie lub np  może być wprowadzony  nowy lepszy produkt o którym np wszyscy jeszcze nie wiedzą , ja np przeczytałem już kilka tematów i mogę śmiało koledze tematu  podsunąć dwa rozwiązania tzn albo przechodzimy z 1BA na 1BE montując nowe sprężyny i nowe amortyzatory , wtedy myślę że z racji nowych  części likwidujemy efekt tzw kozy  ( auto idzie nam 20 mm niżej )  lub kupujemy  Elbach pro kit + np amorki blistein b6, b8  (  auto niżej idzie o 30 mm) co do komfortu to jedni twierdzą  że jeden jak i drugi zestaw są tak samo komfortowe i są tacy którzy twierdzą że Elbach pro kit jest  twardszy , więc różnie można to rozumieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi też o to, żeby nie tworzyć kolejnego tematu bez sensu, śmiało można kontynuować już istniejący przez co na przyszłość wszystko jest w jednym miejscu, gdyby tam padło pytanie to też byłoby inaczej odebrane i zapewne ktoś by się nad nim pochylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

Tu chodzi też o to, żeby nie tworzyć kolejnego tematu bez sensu, śmiało można kontynuować już istniejący przez co na przyszłość wszystko jest w jednym miejscu, gdyby tam padło pytanie to też byłoby inaczej odebrane i zapewne ktoś by się nad nim pochylił.

Masz kolego rację , zakładający temat napewno  weżnie to sobie do serca  i następnym razem będzie już o  jeden temat mądrzejszy szukaj  na forum w dziale " Układ Zawieszenia " tam znajdziesz odpowiedź lub  zadasz pytanie w istniejącym już temaćie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i następnym razem będę podpinal się do zaczętych już tematów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Patryk_audi napisał:

Dzięki za pomoc i następnym razem będę podpinal się do zaczętych już tematów 

Z tym też  bywa różnie , ja napisałem w istniejącym  już temaćie który był ciągnięty do ostatniej chwili i  cisza ,  tylko kolega Dev  raczył pomóc , reszta na urlopie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Patryk niech zaś  sie pochwali co kupił , ile siadło  i jak z komfortem , będzie dla potomnych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie z tyłu wymieniałem sprężyny i amory i tyl się troszeczkę podniósł ale i tak różnica jest, za tydzień będę wymieniać przód to napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie z tyłu komfort bardzo na plus, auto sztywniejsze na zakrętach, nie pływa tak jak wcześniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patryk_audi napisał:

Jak na razie z tyłu wymieniałem sprężyny i amory i tyl się troszeczkę podniósł ale i tak różnica jest, za tydzień będę wymieniać przód to napisze

Jakie kupiłeś że  tył poszedł do góry? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...