Skocz do zawartości
IGNOROWANY

błędy P011100 i P19D00


Roberts90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wywaliło mi dwa błędy P011100 dotyczy czujnika temperatury powietrza dolotowego i P19D00 pompa cieczy chłodzącej zasilająca chłodnicę układu ciśnienia doładowania: usterka mechaniczna. Ogólnie auto jedzie normalnie silnik się nie grzeje. Pompa wygląda normalnie nie widać wycieku. W taki wypadku co należy zrobić wykasować błędy? Może ktoś miał podobny zestaw błędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi pompę, którą oglądałeś. Masz w sumie 3 pompy w tym silniku i tu chodzi o pompę cieczy chłodzącej zasilająca chłodnicę układu ciśnienia doładowania.

Wymienić pompę, skasować błędy.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Roberts90 napisał:

Witam, wywaliło mi dwa błędy P011100 dotyczy czujnika temperatury powietrza dolotowego i P19D00 pompa cieczy chłodzącej zasilająca chłodnicę układu ciśnienia doładowania: usterka mechaniczna. Ogólnie auto jedzie normalnie silnik się nie grzeje. Pompa wygląda normalnie nie widać wycieku. W taki wypadku co należy zrobić wykasować błędy? Może ktoś miał podobny zestaw błędów?

Ja miałem taki problem. Padła przy przebiegu okolo 90000. Kupiłem używkę na alledrogo ale i ona padła po paru dniach. Po wymianie na nowy oryginał (brak zamienników) hula jak trzeba.  Oprócz samej wymiany mechanik robił mi chyba adaptację tej pompy. Znajduje sie ona pod lewym reflektorem i generalnie jest łatwo dostępna. Jeśli jej nie wymienisz i bedziesz tak jeździł to jak temperatura oleju przekroczy Ci 95-100 stopni to wywali Ci awarię napędu.  Ale ponowne włączenie silnika skasuje ten błąd awarii napędu i pojedziesz dalej dopóki ponownie temperatura nie podskoczy. Wymieniaj na nowe, upewnij się czy trzeba robić adaptacje i zapomnij o problemie. Fakt pompa w serwisie kosztuje coś około 1700 PLN , ale ja na używce się sparzyłem. 

Edytowane przez AndB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, u mnie z takim kodem błędu to właśnie 20220512_125639.thumb.jpg.956fbc44c3a01dcb13f5fded357f6550.jpgona była wadliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...