Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zgrzytanie przy odpalaniu


Presnar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam problem praktycznie od zakupu  (jakieś pół roku) z dziwnym dźwiękiem przy odpalaniu byłem u mechanika nic nie znalazł (wtryski suche) dźwięki stają się słyszalne coraz częściej najdziwniejsze jest to ze występują na ciepłym silniku chociaż na zimnym tez potrafi czy możliwe ze to rozrząd się odzywa w taki sposób mechanik sam powiedział ze nie jest to typowy dźwięk rozrządu. Na moje ucho to dźwięk jakiegoś napinacza dodaje nagranie może coś pomoże pacjent to a4 b8 3.0 tdi z 2014r 

dzięki za pomoc 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo proponuję zmienić mechanika, bo albo jest głuchy jak pień, albo nigdy nie słyszał grzechotania rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

To jest rozrząd. Nadaje się do wymiany.

Tylko dziwnie jest to ze na rozgrzanym tez słychać nawet po 10 min postoju, właściwe to częściej słyszę na ciepłym niż na zimnym 

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

To jest rozrząd. Nadaje się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dziwne bo rozgrzany olej jest rzadki, a te silniki mają hydrauliczne napinacze łańcucha, które nie trzymają ciśnienia. Rozgrzany rzadki olej szybciej ucieka z napinacza. Uwierz mi kolego bo miałem już kilka V6 TDI (i w tym CDUC przez kilka lat) i też wymieniałem rozrząd. Najbardziej słychać go właśnie albo na rozgrzanym albo po dłuższej przerwie (np. pierwsze odpalenie po nocy), gdy olej ścieknie z napinacza. Niestety będziesz musiał sporo zainwestować na wymianę rozrządu bo tanie to nie jest ale tak to jest gdy chcesz mieć V6. Koszty naprawy są dużo wyższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...