Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Oświetlenie nóg + czujnik zmierzchu


Aydaho

Rekomendowane odpowiedzi

A te świecące pierścionki z Lexa do stacyjki, to do czego mają służyć??? Czy napisałeś po prostu, jaki będzie kolejny mod w Twojej A4? :>

Wybacz, ale dziś coś mi siE racjonalne myślenie i szybkie zawiesza :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie jednolite oświetlenie zasilane jedną małą diodą coś podobnego jak świecący znaczek Audi :)

Wrzucę fotki tego ringu, zasada jest taka, wchodzisz wieczorem do auta i stacyjka jest podświetlona i nie musisz jej szukać jeżeli podłączysz do podświetlenia górnego które się wyłączy z opóźnieniem albo podłączysz równo z ledami na nogi.

Panowie, moduł 12V kosztuje 49 PLN + 22% VAT czyli 59,78 brutto + wysyłka z Poznania.

Jeżeli jest ktoś zainteresowany to róbcie listę bo muszę specjalnie zamówić na 12V z wbudowaną sondą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tam do niego jeszcze potrzeba dodatkowo, żeby złożyć to w całość?

Moduł

Led'y

......

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł + LEDy (fluxy można dostać od 5 PLN 3szt. w module bardzo ładnie świecące) + okablowanie i trochę inwencji + zdolności manualne :)[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2009, 14:54_________________________________________________Dla jasności, jak wyrezam i wam się spodoba to mogę dla was też wyrezać, to jest przykład z Lexusa, trzeba dopasować do stacyjki Audi ew. zrobić kopię z wymiarami wziętymi na żywca i zainstalować w gnieździe stacyjki.

60855ec68ee7e83c.jpg

cf84f1683a4f4b40.jpg

[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2009, 22:52_________________________________________________Coś cisza w temacie się zrobiła :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O opinie kolego pytaj pana powyżej, czyli Vario :naughty: To jest jego patent, a my only podglądamy co i jak usprawnić u siebie. Najlepiej napisz PW, chociaż praktycznie wszystko opisane jest w treści posta :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vario - bo ja sie napalałem i napalałem, a najbardziej w temacie ucichłem :>

Czy pod ten moduł można sobie podpiąć jakoś oświetlenie drzwi - te małe lampeczki, które zapalają się po otwarciu? U siebie niestety tego nie mam, a to dobra rzecz jest po zmroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOval81 nie widzę problemu w podłączeniu tych lampek, LED mają minimalny pobór prądu a nawet zwykłe żarówki też można podłączyć, kwestia poprowadzenia instalacji. Ja mam podłączone kilka fluxów na przodzie i tyle i nie ma żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poczytałem i też chce takie :naughty:

jeden moduł dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Koval81

2 - jarko

Dopisać się jak któryś z was jest zainteresowany, przy 5 składam zamówienie u producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 5 składam zamówienie u producenta.

jak się ludków nie uzbiera to wyrezasz mi takie na zlocie :decayed::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko, żeby sprawiedliwie było to zapraszam do Legnicy i wyrezacie i mi kpl :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszę mieć moduły a potem można rezać, przy dobrych wiatrach i komplecie elementów oświetlenie wnętrza to ok 2 godzin roboty co by druciarstwa nie było, oświetlenie drzwii to kolejne kilka godzin ale efekt może być super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vario - ale dla jasności wytłumacz mi jedno:

To oświetlenie nóg nie będzie mi się włączać , jak będzie ciemno - np, wjadę do tunelu a tu mi "ciach mach" i się nogi zapalają??? :polew::naughty:

Bo szczerze mówiąc, mi nie o takie cuś chodzi :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie może się to zdarzyć jak w dzień pojedziesz na włączonych światłach, ja mam DRL więc światła włączam wieczorem, druga sprawa to ustawienie czułości modułu i czas zwłoki który jest krótki, jeżeli tunel będzie krótki to nawet nie zauważysz załączenia - można czujnik ustawić na max ciemno czyli załączy się jak w kabinie będzie bardzo ciemno, miejsce montazu czujki też ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K...a :polew: A ja cały ten czas miałem wizję, że to się zapala ustrojstwo, jak sobie drzwi otwierasz :shocked:

Coś takiego właśnie potrzebuję, bo nie za bardzo chcę, bo nie za bardzo mi pasuje samoczynne włączanie się oświetlenia w ciemności.

Ale plamę dałem :polew: :gwizdanie:

A da się to jakoś zrobić po mojemu, czy to inna bajka niestety będzie??? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to do tego wykorzystać i nawet ma sens tj. będzie działało tylko jak będzie ciemno. Ale łatwiej jest to zrobić z wykorzystaniem oświetlenia górnego który bierze sygnał z micro-switcha w drzwiach i do tego ten moduł nie jest potrzebny.

Rozumiem, że wypisujesz się z listy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sorki wielkie Vario :notworthy: za zamieszanie. Cholera, źle zrozumiałem przekaz i myślałem, że to podejdzie....no comment. Muszę wygłosić samokrytykę :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej chce, tylko bym jedno tu poprawił...

Jak mi się ma świecić kiedy jest ciemno to bym chciał żeby to było deczko ciemniejsze światło jak przy otwieraniu drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...