Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek mocy odczuwalny zaraz po montażu DSMIC prawego IC z BEX . Pacjent 1.8 T BFB


Turbo1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów . Czy ktoś z was borykał się w 1.8T BFB z odczuwalnym spadkiem mocy po dołożeniu prawego IC Z BEX ?? Dodam że w autku nie był robiony jeszcze soft. Będę wrzucał niebawem sportowego Kata z Hofmana i wtryski z SAAB - a . Byłem na próbnym hamowaniu ale już po założeniu coolera . Zostały zrobione logi podczas jazdy i też nie wykryto żadnych problemów . Dołączam wykres z hamowni . Z góry dzięki za podzielenie się z doświadczeniami 

Pozdo 

wykres hamowania Audi 1.8 TBFB 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości zeby moc spadła po założeniu prawego ic, coś musiało pujść nie tak, wstaw logi dynamiczne to bedzie cos wiadomo, jeśli fachowcy po logach nie potrafią zdiagnozować takiego spadku mocy to raczej omijałbym ich szerokim łukiem.

Edytowane przez Łukasz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki @Łukasz13za zainteresowanie moim problemem . W tym momencie nie mam możliwości zrobienia logów. Postaram się coś ogarnąć  to wtedy wrzucę. Postanowiłem poszpera po necie jak prawidłowo dorzucić prawy cooler oraz jak wywwalic pompe SAI . 

Na filmikach widziałem że przy usuwaniu SAI wywalają i zaślepiają zawór kombinowany oraz robią obejście zaworu jak dobrze pamiętam N112 który znajduje się pod kolektorem ssący .

U mnie zrobione jest to tak rura która szła z SAI do zaworu kombinowanego jest zaślepiona korkiem, a podciśnienie z zaworu kombinowanego jest dalej do niego wpięte i ten zawór pod kolektorem nie jest minięty . Może z tym będzie jakiś problem ?

Zaślepkę do zaworu zamówiłem jutro przyjdzie . Montaż orurowania z intercolerów wydaje się okey . SAI jest usunięty z softu

Do postu podrzucam fotki z samochodu 

Pozdo

1.8 T BFB 3.jpg

1.8 T BFB 4.jpg

1.8 T BFB 6 zawór N112.jpg

1.8 T BFB.jpg

1.8T BFB 5.jpg

1.8 T BFB 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach wygląda to ok, Sai tu raczej nie ma wpływu na spadek mocy, generalnie przed zrobieniem tego drugiego ic auto jeździło lepiej? Zawór dv widzę że ma jeszcze org opaskę, sprawdzony byl czy działa? W aucie robione były kiedyś jakieś inne tematy typu głowica czy cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko zaczęło gorzej jeździć od razu po założeniu IC. DV nie sprawdzałem . Postaram się to sprawdzić . Autko mam dopiero od listopada zeszłego roku nic tu raczej nie było grzebane . Wszędzie są jeszcze oryginalne opaski . Chłopaki z forum sprawdzali mi autko i przebieg jest autentyczny . Kupiłem z 154 tys teraz mam 180tys km . Auto pierwszy właściciel do końca serwis Audi . Na gazie zrobione 20 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...