Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 b7 2.0 TDI bpw po usunięciu dpf EGR dymi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam a4 b7 2.0 TDI bpw po usunięciu EGR i dpf i lekkim chipie na 170km
Po dodaniu gazu na 5/6 biegu czuć podszarpywanie a powyzej 2500 obr zaczyna również dymić na siwo/niebiesko nie są to duże ilości lecz widocznie w lusterku wstecznym. Jest się czym martwić ? 
Dorzucam logi

LOG-01-003-008-011.CSV LOG-01-003-013-011.CSV LOG-01-013-018-023.CSV

Opublikowano

Wrzuc te logi na jakis serwis typu tunezilla.

Jak chip na 170km to jest czym sie martwic bo to o 10 za dużo dla oryginalnych gratów. BPW ma tą samą turbinke co awx. W BPW juz jest ona wyzylowana i nie daje rady przy wyzszych obrotach silnika i dawce paliwa 70mg.

Zrob na porzadnie rozgrzanym silniku i pelnym bucie loga kanalu 001+011+ loga kanalu na ktorym jest temperatura spalin. - kanal 60-70 costam. Jak juz nie dopala paliwa a nie dopala bo dymi to temperatura moze byc powyzej 800*C

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, nadybek napisał:

Wrzuc te logi na jakis serwis typu tunezilla.

Jak chip na 170km to jest czym sie martwic bo to o 10 za dużo dla oryginalnych gratów. BPW ma tą samą turbinke co awx. W BPW juz jest ona wyzylowana i nie daje rady przy wyzszych obrotach silnika i dawce paliwa 70mg.

Zrob na porzadnie rozgrzanym silniku i pelnym bucie loga kanalu 001+011+ loga kanalu na ktorym jest temperatura spalin. - kanal 60-70 costam. Jak juz nie dopala paliwa a nie dopala bo dymi to temperatura moze byc powyzej 800*C

Chip jest zrobiony pod turbo z brd czy to może być powodem?

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, nadybek napisał:

Wrzuc te logi na jakis serwis typu tunezilla.

Jak chip na 170km to jest czym sie martwic bo to o 10 za dużo dla oryginalnych gratów. BPW ma tą samą turbinke co awx. W BPW juz jest ona wyzylowana i nie daje rady przy wyzszych obrotach silnika i dawce paliwa 70mg.

Zrob na porzadnie rozgrzanym silniku i pelnym bucie loga kanalu 001+011+ loga kanalu na ktorym jest temperatura spalin. - kanal 60-70 costam. Jak juz nie dopala paliwa a nie dopala bo dymi to temperatura moze byc powyzej 800*C

Dodam jeszcze że na zimnym silniku jest bardziej żwawszy a gdy się rozgrzeje potrafi przymulac i mieć nagły wystrzał, wałek szklanki nowe uszczelniacze zaworów nowe, czyli można postawić na turbo?

Opublikowano

Program pod turbo BRD a obecnie jest turbo AWX?

Szary dym to nie do konca spalona mala ilosc paliwa. Moze byc za malo powietrza bo turbo nie wyrabia, moze byc za malo powietrza bo tuner za duzo podlal paliwa, moze nie dopalac bo zle ustawiona synchronizacja wałka, moze byc ze jest nie zmieniona mapa poczatku wtrysku przez co koniec wtrysku jest za pozny.

Zrob loga 001+011 to cos bedzie widac

 

Edytowane przez nadybek

Opublikowano
  • Autor
W dniu 1.09.2022 o 05:21, nadybek napisał:

Program pod turbo BRD a obecnie jest turbo AWX?

Szary dym to nie do konca spalona mala ilosc paliwa. Moze byc za malo powietrza bo turbo nie wyrabia, moze byc za malo powietrza bo tuner za duzo podlal paliwa, moze nie dopalac bo zle ustawiona synchronizacja wałka, moze byc ze jest nie zmieniona mapa poczatku wtrysku przez co koniec wtrysku jest za pozny.

Zrob loga 001+011 to cos bedzie widac

 

Tuner program napisał że starannością i potwierdził że powinien być bez dym zero 

A turbo od awx tak 

Kąt wtrysku -0.5

Po dynamicznej jeździe ponad 150km zrobione dymienie tak jakby ustało lecz na zimnym nadal jest widoczne po wciśnięciu gazu a zwłaszcza później 2tys obr ale dynamicznie jest lepiej po rozgrzaniu dynamika się zmniejsza 

Edytowane przez Dominikmaniak

Opublikowano

Zrob tego loga.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 1.09.2022 o 05:21, nadybek napisał:

Program pod turbo BRD a obecnie jest turbo AWX?

Szary dym to nie do konca spalona mala ilosc paliwa. Moze byc za malo powietrza bo turbo nie wyrabia, moze byc za malo powietrza bo tuner za duzo podlal paliwa, moze nie dopalac bo zle ustawiona synchronizacja wałka, moze byc ze jest nie zmieniona mapa poczatku wtrysku przez co koniec wtrysku jest za pozny.

Zrob loga 001+011 to cos bedzie widac

 

 

LOG-01-001-011-074.CSV

Opublikowano

No temperatury juz za wysokie na turbo sa... Jak turbo ma nieoryginalny wirnik to jadac z pelnym butem pod konkretna gorke tego nie wytrzyma.

Powietrza jest za malo dla 70mg bez dymu. Powinien miec rzeczywiste cisnienie 2550+mBar. Tu nawet zadane takie nie jest. Ja bym przyspieszyl wtrysk o 2* dla dawki paliwa >55mg. Obnizy to temperature spalin i pozwoli na lepsze dopalenie paliwa. 

Program nie jest raczej pod turbo brd. W 2.0tdi mam to samo turbo co w awx i w oryginale to turbo ma pompowac 2380mBar.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

VideoCapture_20220919-181247.thumb.jpg.d89125f7b8ff6279f8965f7eca6a0472.jpg

W dniu 10.09.2022 o 20:07, nadybek napisał:

No temperatury juz za wysokie na turbo sa... Jak turbo ma nieoryginalny wirnik to jadac z pelnym butem pod konkretna gorke tego nie wytrzyma.

Powietrza jest za malo dla 70mg bez dymu. Powinien miec rzeczywiste cisnienie 2550+mBar. Tu nawet zadane takie nie jest. Ja bym przyspieszyl wtrysk o 2* dla dawki paliwa >55mg. Obnizy to temperature spalin i pozwoli na lepsze dopalenie paliwa. 

Program nie jest raczej pod turbo brd. W 2.0tdi mam to samo turbo co w awx i w oryginale to turbo ma pompowac 2380mBar.

Okazało się że był uszkodzony przepływomierz :) po wymienię czuć jakby drgania na wyższych obrotach zmalały i nie widać dymu już noi ma moc cały czas a nie w kratkę 

 

A co do temperatury spalin czy przyczyną może być pompa vacum, układ podciśnienia, zaworek n75?

Prawdopodobnie pompa vacum powoli kończy swój żywot ponieważ podłączając wakuometr niby jest w stanie wytworzyć podciśnienie -70psi( wakuometr Yato) lecz zajmuje to dobre 5 sekund a po naciśnięciu hamulca z -70 robi się -10/-20 i znów  nim wytworzy się podciśnienie mija te 5sek, hamulce niby są lecz bardziej dynamiczna jazda trochę po hamuje i tego hamulce zaczyna brakować noi mocy również ubywa. 

A jeszcze jedno temperatura podana w gr.74 to czujnik za dpf przed złączem elastycznym ? Ponieważ mam tylko ten a dowiadywałem się i niby są dwa czujniki temperatury spalin w 2.0 TDI bpw 

Edytowane przez Dominikmaniak
Błąd

Opublikowano

W bpw przeplywomierz steruje tylko egrem i wypalaniem dpfa. Nie ma wplywu na dawke paliwa. Ograniczenie dymienia jest po MAP.

Temperatura spalin jest spowodowana za mala iloscia dostarczonego powietrza/za duza iloscia paliwa ( za niski AFR) lub/i za poznym koncem wtrysku EOI

Temperatura przed turbo- czujnik w kolektorze wydechowym.

 

Edytowane przez nadybek

Opublikowano
  • Autor
12 godzin temu, nadybek napisał:

W bpw przeplywomierz steruje tylko egrem i wypalaniem dpfa. Nie ma wplywu na dawke paliwa. Ograniczenie dymienia jest po MAP.

Temperatura spalin jest spowodowana za mala iloscia dostarczonego powietrza/za duza iloscia paliwa ( za niski AFR) lub/i za poznym koncem wtrysku EOI

Temperatura przed turbo- czujnik w kolektorze wydechowym.

 

Hmm miałbyś może numery tego czujnika ponieważ on jest ale wygląda mi to ma sondę nie czujnik temperatury spalin idzie od niego 6 kabelków 

 

 

 

Opublikowano

W kolektorze czujnik nie pomiedzy turbo a dpfem

Z lewej strony flanszy turbo jest wkrecony

Edytowane przez nadybek

Opublikowano
  • Autor

No to właśnie tam mam sondę szerokopasmową bodajże:) 

Opublikowano

Kolektor. Takie żeliwne coś...

IMG_20220926_131142.jpg.4235db8d9866a12e14be6f9f18c31115.jpg

Fotka ukradziona z neta

Zobacz na wtyczke. 2 przewody.

 

Edytowane przez nadybek

Opublikowano
  • Autor
W dniu 24.09.2022 o 06:03, nadybek napisał:

W kolektorze czujnik nie pomiedzy turbo a dpfem

Z lewej strony flanszy turbo jest wkrecony

Tak wiem co to kolektor lecz u mnie jest całkiem inny czujnik tam wkręcony 

Opublikowano
  • Autor
7 godzin temu, nadybek napisał:

Kolektor. Takie żeliwne coś...

IMG_20220926_131142.jpg.4235db8d9866a12e14be6f9f18c31115.jpg

Fotka ukradziona z neta

Zobacz na wtyczke. 2 przewody.

 

A nie sprawdziłem i tak tam jest właśnie ten czujnik 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.