Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Elektryka tylnych prawych drzwi nie działa


sikszak

Rekomendowane odpowiedzi

nie działa dokładnie pakiet oświetlenie tylko w tych jednych drzwiach. Jak je otwieram nie zapalają się lampki w podsufitce pod fotelem, pod drzwiami ta biała i krańcówka czerwona. Prawdopodobnie przyczyna nie działania tych wszystkich żarówek jest jedna. Ale jaka? co to może być Inne drzwi działają popranie. Nie działa tylko w tych jednych tylnych drzwiach. Rozebrałem tapicerkę ale wszystkie wtyczki podłączone prawidłowo więc sam nie wiem gdzie jeszcze szukać

Na FISie też nie pokazuje że są otwarte drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może być uszkodzony czujnik otwarcia w zamku drzwi, przetarty kabelek w tej gumowej osłonie pomiędzy drzwiami a słupkiem, lub brak styku na kostce, która jest w słupku nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w którym miejscu jest czujnik otwarcia drzwi? Jak go zlokalizować

Przyczyną może być uszkodzony czujnik otwarcia w zamku drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw bym jednak zvagował większość przyczyn vag wyrzuca. Wtedy wiadomo czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy jak ruszasz obudową zamka wewnątrz drzwi to będzie się lampka zapalać. U mnie coś nie łączy w samym zamku( podejrzewam łączenie pinu z gniazda zamka do płytki drukowanej) bo jak go pociągnę ręką w kierunku wnętrza to zapala się. Dorażnie podłożyłem między zamek a prowadnicę szyby za nim kawałek twardej pianki i działa od tygodnia. Jak będzie czas to zamek idzie do rozebrania. Oczywiście nie wykluczony jest któryś mikroswitch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował ściągnąć kostkę od zamka pokazaną na zdjięciu poniżej:

b9c0354b44edb0famed.jpg

zapuścić np WD-40. U mnie też niedziałało podświetlenie kabiny, światełka w drzwiach ani nie chciały sie drzwi otwieraniem od srodka otworzyc a po zapuszczeniu wyzej wymienionym środkiem zaczęło hulać i działa po dziś dzień. Można spróbować.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da ktoś rade w skrócie opowiedzieć jak łatwo i szybko ściągnąć tapicerkę z tylnych drzwi (wersja z korbką) ?? Potrzebuje tak samo kostkę odświeżyć "kontaktem" ponieważ często nie ma całego podświetlenia w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da ktoś rade w skrócie opowiedzieć jak łatwo i szybko ściągnąć tapicerkę z tylnych drzwi (wersja z korbką) ?? Potrzebuje tak samo kostkę odświeżyć "kontaktem" ponieważ często nie ma całego podświetlenia w drzwiach.

Sciagasz listwe ozdobna masz tam 3 sruby nastepnie demontujesz korbe otwierania szyby i jest jeszcze 1 sruba pod podlokietnikiem pozniej deliatnie odciagasz tapicerke drzwi od dolu i wszystko ladnie schodzi.

Co do braku oswietlenia jak i braku informacji na fis to sa nastepujace przyczyny:

uszkodzona krancowka w zamku,

przerwany lut na plytce w zamku (czeste uszkodzenie),

przerwany przewod pod gumowa oslona miedzy drzwiami a kabina (czeste uszkodzenie).

Ja bym obstawial 2 ostatnie, sam niedawno z tym problemem walczylem, obydwie strony nie dzialaly z jednej przerwany przewod z drugiej uszkodzony lut, teraz jest wszystko :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

storm37, jak już rozłożę drzwi to może od razu byś mi podpowiedział jak sprawdzić i naprawić te dwie przyczyny ?[br]Dopisany: 14 Sierpień 2010, 14:37:13_________________________________________________storm37, dzięki - naprawione. Jednak dokładnie to co u "studziany". Zdjąć tą wtyczkę to katorga była... Styki należało popodginać (matki), zastosować Kontakt S do umycia i następnie Kontakt U do zmycia. Myślę że już nic nie przerwie. U mnie nie wiem jakim sposobem kabelki w gumce między drzwiami a słupkiem jak nowe... aż dziwne (pewnie zależy jakie kto ma szczęście :naughty: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapuścić np WD-40. U mnie też niedziałało podświetlenie kabiny, światełka w drzwiach ani nie chciały sie drzwi otwieraniem od srodka otworzyc a po zapuszczeniu wyzej wymienionym środkiem zaczęło hulać i działa po dziś dzień. Można spróbować.

pozdrawiam

Ludzie! Nie stosuje się WD-40 do elektryki!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...