Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubywający płyn chłodniczy


Krzysiek9x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w tytule ubywa mi płyn chłodniczy, tylko że ubywa on tylko wtedy jak jest włączona nawiew i w oleju pojawia się masło. Jak były cieplejsze dni i nawiew nie chodził to olej czysty i nawet kropla płynu nie ubyła. 

Wie może ktoś czemu tak się dzieje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym nawiewem i jak dla mnie to nie ma on nic wspólnego z problemem który masz bo to w końcu tylko wentylator.

Jak jest masło na korku to niestety ale na pewno do oleju dostaje się płyn chłodniczy.

Opcje są 3:

- chłodniczka oleju przy filtrze,

- uszczelka pod głowicą,

- pęknięta głowica lub blok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie wszystkie nieszczelności. króciec z tyłu bloku. węże od nagrzewnicy które przechodzą przez grodź (przy akumulatorze) , węże od wody pod przepustnicą, chłodniczka oleju. Może tak niefortunnie puszczać płyn że akurat jest to ciężkie do namierzenia.

Natomiast z masłem pod korkiem możesz mieć jeszcze tak, że auto nie dogrzewa się do 90'c. To że na liczniku widzisz 90 , to nie znaczy że wszystko jest okej. Może być tak że silnik się nie dogrzewa wtedy kiedy masz uruchomione ogrzewanie, przez co pojawia się maź pod korkiem. Najlepiej byłoby podpiąć vag'a i to sprawdzić. (sam przerabiałem to dwa razy w dwóch różnych samochodach a4 b5 i cordobie.) winny okazał się termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...